Aktualności

Inwestycje w OZE na 0%

Data publikacji:

Santander Leasing wspólnie z Karlik Energy uruchomił po raz pierwszy w swojej ofercie możliwość uzyskania finansowania przez przedsiębiorców inwestycji w fotowoltaikę z oprocentowaniem już od 0 proc. do wartości 500 tys. zł. W pierwszej połowie 2023 r. portfel całego zielonego finansowania, w tym OZE osiągnęły w przypadku Santander Leasing dynamikę 19 proc. r/r.

    Inwestycje w OZE na 0%

Aktualna prognoza Instytutu Energetyki Odnawialnej (IEO) wskazuje, że w ciągu zaledwie trzech kolejnych lat podwojona zostanie moc zainstalowana w PV. Już na koniec 2025 roku w systemie energetycznym będą pracować instalacje o łącznej mocy 26,8 GW, co oznacza, że Polska trafi do pierwszej trójki krajów UE pod względem łącznej mocy zainstalowanej. W ub.r. moc fotowoltaiki na świecie przekroczyła 1 000 GW, w UE sięgnęła 200 GW. Według danych Urzędu Regulacji Energetyki skumulowana moc zainstalowana w PV na koniec 2022 r. wyniosła ponad 12 GW. Opublikowane w 2021 r. projekty Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. oraz Krajowego planu na rzecz energii i klimatu do 2030 r. zakładają wzrost mocy zainstalowanej w źródłach fotowoltaicznych. Dodatkowo Międzynarodowa Agencja Energetyczna przewiduje, że globalne roczne tempo wzrostu mocy w fotowoltaice w latach 2022–2027 wyniesie 10,7 proc.

- Stawki obowiązujące w 2023 r. i podwyżki cen energii elektrycznej sięgające kilkuset proc. to dla wielu, a szczególnie przedsiębiorców wyzwanie w kontekście prowadzonej działalności. Wyjściem z sytuacji jest realne obniżenie kosztów dzięki inwestycjom w odnawialne źródła energii – mówi Mariusz Artych, dyrektor rynku maszyn i urządzeń w Santander Leasing. - Zależy nam, aby proponowane przez nas oferty finansowania fotowoltaiki były konkurencyjne i skłaniamy klientów do rozpoczęcia swojej inwestycji właśnie z nami. Przygotowana wspólnie z Karlik Energy oferta finansowania tylko wpisuje się w naszą strategię i trend związany ochroną środowiska i dalszym wspieraniem inwestycji efektywnych energetycznie – dodaje.

Obecny kryzys energetyczny i rosnące ceny energii elektrycznej stają się silnym impulsem rozwojowym w kontekście przyspieszenia transformacji energetycznej. Na zwiększenie liczby inwestycji w tym segmencie dodatkowo wpływa podwyższenie poziomu dofinansowania w programie Mój Prąd 5.0. Od lat bowiem głównym kryterium decydującym o znacznym przyroście inwestycji w fotowoltaikę i rozwoju segmentu OZE w Polsce jest możliwość wsparcia finansowego oraz ich rentowność.

- Oferta Karlik Energy jest kompleksowa, zarówno w zakresie dostępnych produktów i technologii, jak i pełnej gamy świadczonych usług. Pierwszym etapem współpracy jest zawsze bezpłatny audyt, który służy rozpoznaniu potrzeb danego klienta. W branży OZE każdy projekt to zupełnie nowa historia, różne parametry i inna specyfika wykorzystania energii. Audyt ma na celu znalezienie optymalnych rozwiązań dedykowanych konkretnemu odbiorcy. Dopiero na podstawie zebranych informacji zespół specjalistów przygotowuje dokument określający, szczegóły techniczne instalacji, jaka będzie wartość inwestycji i poziom oszczędności, którego klient może się spodziewać. Wszystko po to, aby dać nabywcy pełen obraz sytuacji przed podjęciem decyzji o współpracy z naszą firmą. A decyzję o rozpoczęciu inwestycji może ułatwić fakt, że Karlik Energy, we współpracy z Santander Leasing, oferuje swoim klientom różne formy finansowania - tak, aby rachunki za prąd zamienić na ratę leasingu – mówi Karol Wiśniewski, dyrektor zarządzający Karlik Energy.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.