[ATR] Opinie użytkowników Deutz-Fahr

Inwestycje na długie lata

Data publikacji:
ciągnik rolniczy
Zbigniew Mazurkiewicz
ciągnik rolniczy

Zbigniew Mazurkiewicz prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 440 ha w Gorazdowie na terenie gminy Kołaczkowo w powiecie wrzesińskim. W większości stanowi to dzierżawę gruntów Skarbu Państwa, co determinuje sposób funkcjonowania gospodarstwa. – Trzy razy podjąłem próbę kupna, ale za każdym razem były jakieś problemy – tłumaczy Zbigniew Mazurkiewicz. – Jest ta dzierżawa i tak będzie już do końca – dodaje.

Gospodarstwo rolne w wielkopolskim Gorazdowie, w 1993 r. miało powierzchnię 1040 ha, z których jednak teraz zostało jedynie 440 ha - ANR sukcesywnie ograniczała wielkość dzierżawionego areału. W tym czasie zmienił się też profil produkcji. Zbigniew Mazurkiewicz w 2013 r. zrezygnował z produkcji zwierzęcej (krowy, bydło, brojlery) i dziś specjalizuje się wyłącznie w produkcji roślinnej, arealt 100 ha zajmuje kukurydza, 70 ha pszenica, 60 ha burak, 50 ha rzepak, 40-50 ha pszenżyto, 40-50 ha żyto.

– Mamy rzepak, wszystkie zboża ozime, kukurydze i buraki. Trochę też siejemy motylkowych grubonasiennych – wymienia Zbigniew Mazurkiewicz.

Niezawodny Deutz-Fahr

W swoim gospodarstwie używa zakupionych w firmie Agromarket Jaryszki ciągników niemieckiej marki Deutz-Fahr o mocy od 100 do 170 KM, m.in. Agroplus 100 z sześciocylindrowym silnikiem i zaczepionym ładowaczem czołowym, Agrotron 130, Agrotron M-620.

– Mam je od nowości. Na początku kupiłem Agroplusa 100 i Agrotrona 130 - pierwszy z nich w 2005, a drugi w 2009 r. Sprawują się dobrze i jest to konkretny sprzęt. Każdy ciągnik przepracowuje w ciągu roku do 1500 mth. I te kupione najwcześniej mają „na liczniku” już 17-18 tys. mth i nadal wyglądają bardzo solidnie - zresztą uważam, że były produkowane z lepszych materiałów niż obecnie – mówi Zbigniew Mazurkiewicz.

– Deutz-Fahr był i znowu jest trzecią marką według notowań niemieckich – zauważa. Właściciel gospodarstwa, jako wieloletni użytkownik traktorów tej marki, podkreśla, że wyróżnia się ona na tle innych odpowiednim stosunkiem ceny do jakości ciągnika. Wśród innych licznych zalet wymienia: niezawodność, komfort i ergonomię użytkowania oraz ekonomię eksploatacji. – Zużycie paliwa jest zadowalające – mówi.

Na przykład ciągnik Agroplus 100 w orce zużywa od 15 do 18 l oleju napędowego na 1 ha.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 08/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.