Aktualności

INWESTUJEMY W PRACOWNIKÓW

Data publikacji:

Dla wielu pracowników firma Pol-Strautmann z Lwówka w woj. wielkopolskim jest nie tylko gwarancją stabilności zatrudnienia ale też szansą na zdobycie niezbędnych oraz dodatkowych kwalifikacji i uprawnień, potrzebnych w pracy. Przy podejmowaniu pracy w branży tak wymagającej jak produkcja maszyn rolniczych ważne jest nabycie doświadczenia zawodowego, które ma wpływ w przyszłości m.in. na wysokość zarobków.

Skoro większość pracodawców szuka fachowców, to gdzie to doświadczenie nabyć? Dobrym do tego miejscem jest bez wątpienia firma Pol-Strautmann, której właściciele i zarząd stawiają na ludzi chętnych do nauki i zdobywania doświadczenia, którzy chcą wiązać swoją przyszłość z tym przedsiębiorstwem.

W przypadku osób aspirujących o stanowiska pracy bez doświadczenia, producent oferuje nie tylko kompletnie wyposażone stanowisko pracy, wraz z niezbędnymi narzędziami pracy, ale również wsparcie przełożonego w zdobywaniu doświadczenia, koleżeńskie podejście współpracowników do nowego pracownika czy też pomoc we wdrożeniu się w dużą organizację z wieloma specjalistycznymi wydziałami produkcyjnymi. Przy tym wszystkim na plan pierwszy wysuwa się program finansowania nauki na wyższej uczelni i programy finansowania szkoleń i kursów specjalistycznych, oferowanych przez Pol-Strautmann. Producent z Lwówka daje bowiem możliwość skorzystania z programu finansowania nauki na Politechnice Poznańskiej lub na innej uczelni technicznej (studia inżynierskie lub magisterskie).

Królestwo za konstruktora

W firmie Pol-Strautmann najbardziej poszukiwanymi pracownikami są obecnie konstruktorzy. Przedsiębiorstwo może poszczycić się nowocześnie wyposażonym działem konstrukcji, w którym obecnie pracuje 9 osób, a kierownictwo tego działu inwestuje w specjalistyczne programy i szkolenia. Z perspektywy przyszłego pracownika wystarczy tylko dobre techniczne przygotowanie teoretyczne, które może być szansą dla kandydata na zdobycie nie tylko pracy, ale i na sfinansowanie wyższego wykształcenia.

Oto bowiem nowi pracownicy, którzy mają ambicje osiągnięcia zamierzonych celów życiowych i ukończenia szkoły wyższej, mogą otrzymać wsparcie w finansowaniu nauki na Politechnice Poznańskiej, o specjalizacji: logistyka, automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn, a także innych technicznych związanych z zajmowanym stanowiskiem w firmie. Program ten jest oferowany dla nowych pracowników bez doświadczenia, którzy zdobyli techniczne przygotowanie w szkole branżowej i są zaineresowani podjęciem pracy w firmie Pol-Strautmann.


Pracodawca na wiele lat

Jaki płynie z tego wniosek? Wsparcie finansowe od pracodawcy mogą otrzymać pracownicy z wizją swojego rozwoju, którzy zgłoszą chęć podjęcia nauki, jak również w formie kursu czy szkolenia, w związku z obowiązkami na zajmowanym stanowisku. Pracodawca podkreśla przy tym, że nie ma znaczenia jeśli nawet spośród całego zespołu odejdzie kilku pracowników po nabytych nowych uprawnieniach. Ważne kto zostanie i kto będzie budował wartość firmy poprzez swoje kształcenie i zdobywanie doświadczenia w zakładzie.
Nadrzędnym celem dla właścicieli spółki Pol-Strautmann jest przekazanie wiedzy kolejnym pokoleniom. W ich imieniu zakładem w wielkopolskim Lwówku zarządza Dariusz Mukomiłow z zespołem kierowników. W imię tego celu zapowiadane jest tworzenie dalszych programów wsparcia rozwoju dla pracowników oraz programów lojalnościowych, wpływających na stabilność zatrudnienia. Według firmy Pol-Strautmann warto w tym przedsiębiorstwie nie tylko zdobyć doświadczenie, ale też pozostać w nim na wiele lat.

 

W pierwszym etapie pracodawca zawiera umowę na okres nauki do egzaminu końcowego z tytułem inżyniera. Dla zainteresowanych dalszą nauką Pol-Strautmann zapewnia możliwość sfinansowania także i studiów magisterskich. Co ważne, związek pomiędzy pracą a nauką jest przypieczętowany umową, która daje pracownikowi gwarancję finansowego komfortu niezbędnego do spokojnej nauki teoretycznej.

Zakład produkcyjny w Lwówku wyróżnia się nowoczesnym parkiem maszynowym. Szereg specjalistycznych maszyn, takich jak np. automatyczne roboty spawalnicze, jest obsługiwanych przez młodych  pracowników, którzy zostali przeszkoleni za granicą do obsługi tych maszyn. Wiedza zdobyta podczas szkoleń daje przepustkę do zajmowania wysokokwalifikowanych miejsc pracy w zakładzie i pewną specjalizację, która w dobie automatyzacji pracy daje pewną pracę na przyszłość.

Pobierz magazyn

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.