Nowości

Internetowe debiuty Kuboty

Data publikacji:

Formułę telekonferencji wybrali przedstawiciele koncernu Kubota, aby zaprezentować nowości produktowe przygotowane na nowy sezon. Podczas prowadzonej - w dużej mierze siłami ekipy polskiego oddziału Kuboty - prezentacji przedstawiono także główne założenia strategii działania Kuboty do 2030 r. W tej perspektywie czasowej japoński koncern zamierza m.in. rozszerzyć ofertę ciągników o modele do mocy 250 KM.

Zobacz też: Nowy oddział Agravisu na Pomorzu

Podczas prezentacji prowadzonej m.in. przez Macieja Rujnera, dyrektora ds. sprzedaży międzynarodowej w Kubota Europe, a zarazem dyrektora zarządzającego tej marki w Polsce, przedstawiono zapowiadane na 2021 r., zaprojektowane od podstaw ciągniki z nowej serii M6002 o mocy od 122 do 142 KM (prezentowane już na łamach atr express), a także zmodernizowane traktory reprezentujące linie M4003, M5002 i M7003.

M5002 z normą Stage V

Zatrzymajmy się bliżej przy tej drugiej serii, którą reprezentują 4 modele o mocy od 94 do 115 KM - będące następcami przedstawiciela popularnej na rynku europejskim serii M5. Uniwersalne ciągniki, zdaniem producenta, spełnią wymagania gospodarstw wyspecjalizowanych w produkcji mlecznej i o profilu mieszanym. Zastosowana w ciągnikach nowa firmowa jednostka napędowa oferowana jest w 4 wariantach mocy: 94, 96, 107 i 115 KM (podwójna pamięć obrotów silnika i funkcja zarządzania obrotami „Work Cruise”).

Silnik ten spełnia normę emisji spalin Stage V (DPF, DOC i DEF). Przekazywanie napędu odbywa się za pośrednictwem przekładni z 18/18 lub 36/36 biegami (w zależności od modelu), która pozwala poruszać się z prędkością 40 km/h (przy obrotach silnika 1945 obr./min). Operator ciągnika ma do dyspozycji prędkości obrotowe WOM 540/540E/1000. WOM można załączać z poziomu kabiny operatora lub poprzez przycisk zlokalizowany na tylnym błotniku. Kabina kierowcy jest przestronna i dobrze wyposażona. Prace w słabych warunkach oświetleniowych ułatwiają reflektory LED. Komfort podnosi jednak również ergonomicznie zaprojektowany system sterowania.

Nowy kompakt

Kubota pokazała jednak nie tylko swoje nowości ciągnikowe dedykowane dla rolnictwa - sporą część konferencji zajęła prezentacja produktów z linii „Groundcare”. Jednym z nich był miniciągnik Kubota EK1-261, pierwszy model z nowej serii EK1, obejmującej wielozadaniowe ciągniki kompaktowe. Skonstruowany we współpracy z Escorts Limited, EK1-261 jest adresowany do właścicieli niewielkich gospodarstw i innych klientów poszukujących prostej, niezawodnej, trwałej i wszechstronnej maszyny.

Dzięki swoim zaletom i bardzo dobrej relacji jakości do ceny, nowy ciągnik ma szanse zaspokoić potrzeby i wymagania szerokiej gamy odbiorców. Opracowany z myślą o użytkownikach z różnych branż, model EK1-261 ma pojawić się w sprzedaży pod koniec bieżącego roku.Ciągnik EK1-261 wyposażono w trzycylindrowy silnik o mocy 25 KM, spełniający normę emisji spalin Stage V.

Długi czas pracy pomiędzy tankowaniami gwarantuje zbiornik paliwa o pojemności 24 l. Maszyna ma napęd na 4 koła oraz solidną, mechaniczną przekładnię z kołami o stałym zazębieniu, oferującą 9 biegów do jazdy w przód i 3 do tyłu, co pozwala z większą precyzją dostosować prędkość do wykonywanych zadań. Dzięki pompie hydraulicznej o wydatku 20 l/min, EK1-261 zapewnia bardzo dobre parametry użytkowe.

Duża wydajność hydrauliki przekłada się na krótki czas reakcji ładowacza czołowego oraz na wysoki udźwig tylnego podnośnika wynoszący 750 kG. Wyposażenie seryjne obejmuje także tylną sekcję hydrauliczną z zaworami dwustronnego działania oraz WOM o prędkości 540 i 540 eco. Nowy EK1-261 to jeden z niewielu ciągników w tym segmencie, który posiada tylny podnośnik z kontrolą pozycyjną i siłową, zapewniający wygodną pracę z narzędziami zawieszanymi bez dodatkowych kosztów.

Przestronny pokład operatora z płaską podłogą oferuje funkcjonalne i przemyślane stanowisko robocze, co zwiększa komfort pracy. Ergonomiczny układ elementów sterujących i wspomaganie kierownicy pozwalają zmieniać biegi i prowadzić ciągnik z dużą łatwością. W standardzie są też światła w nowoczesnej technologii LED oraz poręczna skrzynka narzędziowa. Ciągnik dostępny jest z trzema rodzajami ogumienia, przeznaczonego do różnych zastosowań - pojazd można otrzymać na oponach rolniczych, trawiastych lub przemysłowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.