Technika

International Tractor Limited - Ćwierć wieku rozwoju

Data publikacji:

Firma Internationat Tractor Limited, znana z oferowanych marek Sonalika i Solis, należy do najmłodszych producentów ciągników w Indiach. Posiadając silną pozycję na rodzimym rynku, stawia dalej na eksport. Przedsiębiorstwo to odwiedziła redakcja magazynu „eilbote”, rozmawiając z zarządem ITL o dalszych planach ekspansji.

Gaurav Saxena spogląda na mnie przez swoje okulary bez ramek. Ten 52-letni indyjski CEO siedzi u szczytu dużego stołu konferencyjnego, odpowiada cicho i precyzyjnie na moje pytania, nie odbiegając dalece od sedna. Saxena sprawia wrażenie skromnego, przy niektórych odpowiedziach nieco łobuzersko się uśmiecha. Jest prezesem i CEO trzeciego największego producenta ciągników w Indiach, firmy International Tractor Limited. ITL dystrybuuje swoje ciągniki na rodzimym rynku pod marką Sonalika, dla maszyn eksportowych wybrano dodatkowo nazwę Solis. Przedsiębiorstwo eksportuje do 120 krajów na całym świecie. W kilku miejscach w firmie na wyświetlaczach roll-up prezentowane są dumnie liczby z ostatniego indyjskiego roku obrotowego, od kwietnia 2018 do marca roku 2019: 114 057 traktorów, przeważnie do 110 KM, z czego 18 000 w eksporcie. Duże osiągnięcie - ponieważ firma ITL skonstruowała swój pierwszy traktor dopiero w roku 1996 i jest tym samym najmłodsza w rankingu wiodących indyjskich producentów ciągników.
Pierwsze miejsce w indyjskiej lidze ciągników zajmuje Mahindra (MM+PTL) z 330 tys. sztuk, a za nimi plasuje się Tafe, z markami Massey Ferguson i Eicher, z liczbą 161 tys. sztuk. Na miejscu trzecim jest ITL z markami Sonalika i Solis. Sonalika to nazwa jednej z bardzo znanych w Indiach odmian pszenicy, która przyczyniła się do poprawy zbiorów pszenicy w kraju. Kolejne miejsca po marce Sonalika zajmują Escort z 96 tys. sztuk oraz John Deere z 87 tys. ciągników.
Indyjski traktor ma średnio 50 KM, napęd na tylne koła, prostą mechaniczną skrzynię biegów, wałek odbioru mocy i 4-cylindrowy silnik. Pomimo wysokich temperatur w rolnictwie nie stosuje się kabin. Klimatyzacja kabiny zużywałaby dodatkowy olej napędowy, a dla tutejszego rolnika to. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 17-18/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.