Wywiady Aktualności

Interhandler - Idealna współpraca z dilerami

Data publikacji:

W 1989 r. Interhandler zaczynała od jednego oddziału w Toruniu, podczas gdy dzisiaj - po 30 latach - na rynku pracuje grubo ponad 16 tys. maszyn sprzedanych przez tę firmę w Polsce. Znaczna część z nich trafiła do gospodarstw rolnych w całym kraju - za ich sprzedaż do sektora rolnego od początku 2019 r. odpowiada Aleksander Muss, dyrektor ds. sprzedaży w sieci dilerskiej w firmie Interhandler, z którym rozmawia Tomasz Kujawski.

Jest Pan od niedawna odpowiedzialny w firmie Interhandler za sprzedaż produktów dedykowanych dla rolnictwa…
Firma Interhandler działa za pośrednictwem dwóch kanałów dystrybucji. Z jednej strony jest bowiem kanał budowlano-przemysłowy, w którym działamy w oparciu o swoich przedstawicieli, z drugiej zaś - dystrybucja przez sieć dilerską maszyn do rolnictwa. Od stycznia br. jestem dyrektorem sprzedaży odpowiedzialnym za sektor rolny.
To nie moje pierwsze kontakty z branżą rolniczą. Od 2005 r. reprezentowałem markę Manitou, odpowiadając za budowę sieci dilerskiej w zachodniej części kraju. Następnie na prawie 5 lat związałem się z doskonale znaną w branży budowlanej międzynarodową firmą rentalową Ramirent - byłem tam dyrektorem eksportu. Po krótkim odpoczynku związanym z prowadzeniem własnego biznesu, zająłem się dystrybucją produktów Manitou do przemysłu i budownictwa w firmie Zeppelin Polska - najpierw jako menedżer produktowy, a ostatnio dyrektor handlowy.

Jak zamierza Pan wykorzystać w sektorze Agro swoje doświadczenia z innych branż?
To prawda, mam szereg doświadczeń zdobytych w różnych sektorach rynku, co pozwala mi spojrzeć szerzej i wprowadzić w firmie Interhandler zmiany, które teoretycznie wewnątrz branży wydają się nie do pomyślenia. Chodzi tu przede wszystkim o nowe kanały dystrybucji, nowe sposoby finansowania, zarządzania, budowy sieci. Zdecydowanie jednak stawiam na dilerów, wzmacnianie oraz budowanie dobrej współpracy z partnerami handlowymi. Chcemy współpracować również w procesie sprzedaży maszyn - mamy regionalnych opiekunów dilerów, którzy wspierają handlowców w terenie i odwiedzają razem z nimi klientów. Udzielają pomocy w sprawach technicznych i handlowych. Dobra współpraca to jednak znacznie więcej - to połączenie pięciu elementów, takich jak sprzedaż maszyn, części, serwis, finansowanie i marketing.
Przez lata zdobyłem także duże doświadczenie we współpracy z osobami zarządzającymi będącymi obcokrajowcami - w zasadzie było tak w każdej firmie, w której pracowałem. I w zdecydowanej większości były to osoby, które raczej nie znały zbyt dobrze realiów rynku polskiego. Na szczęście w przypadku firmy Interhandler jest inaczej, gdyż prezes Rob Marcus od wielu lat mieszka w Polsce, więc nie jest oderwany od polskiej rzeczywistości, co pomaga nam w bieżącej działalności. Jest otwarty i ma dużo ciekawych pomysłów, i łatwiej jest go przekonać do rozwiązań sprawdzających się wcześniej poza...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 07/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.