[ATR] Aktualności Inter-Vax

Inter-Vax uruchomił oddział w Sępólnie Krajeńskim

Data publikacji:
Inter-Vax uruchomił oddział w Sępólnie Krajeńskim

default

Dla działającej na pograniczu Wielkopolski i Kujaw w branży zaopatrzenia rolnictwa firmy Inter-Vax ze Żnina wrzesień br. stał pod znakiem dużej aktywności. Z jednej strony bowiem firma organizowała po raz kolejny cieszący się dużą popularnością Kujawsko-Pomorski Konkurs Orki, z drugiej zaś - oficjalnie uruchomiła kolejną placówkę - sklep rolniczy Powered By Kramp w Sępólnie Krajeńskim.

To już drugie otwarcie tego obiektu, pierwsze miało miejsce w połowie czerwca. Od tego czasu bardzo wiele się tutaj zmieniło, a już niebawem będą kolejne zmiany. Na dziś oczywiście w naszym punkcie sprzedajemy ciągniki marek Zetor i Solis, maszyny rolnicze i komunalne Unia, SaMASZ, Agro-Tom, Krone, Metal-Fach, Maschio Gaspardo, Dieci, a do tego także sprzęt ogrodniczy i leśny, urządzenia czyszczące czy elektronarzędzia Makita i Milwaukee, no i oczywiście szeroki asortyment produktów Kramp.

Oferta obejmuje również usługi zakuwania węży hydraulicznych – mówi Wacław Górny, prezes zarządu Inter-Vax.

Oczywiście nie wyczerpuje to oferty asortymentowej placówki w Sępólnie Krajeńskim - Inter-Vax sprzedaje bowiem również pasze i koncentraty, nasienie, siatki, folie i sznurki, materiał siewny, zbiorniki na paliwo, silosy płaskodenne, a także nawigacje GPS.

W otwarciu uczestniczyli m.in. przedstawiciele czołowych dostawców sprzętu, takich jak Zetor, Unia, Maschio Gaspardo, Kramp czy Tama. Firma Inter-Vax - poza oddziałem w Sępólnie Krajeńskim - ma także placówki w Żninie, Barcinie, Flantrowie, Wałczu oraz Hucie.

Orka w Podgórzynie

Tradycyjnie w drugą niedzielę września, w Podgórzynie przy drodze Żnin-Wenecja, odbył się Wojewódzki Konkurs Orki (to już 10. edycja), któremu towarzyszył m.in. Piknik z Inter-Vaxem z licznymi atrakcjami. Organizatorem imprezy była firma Inter-Vax ze Żnina oraz Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza. Podczas ceremonii rozpoczęcia konkursu, Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski oraz Ryszard Kierzek (wnioskodawca), wręczyli odznaki honorowe „Zasłużony dla rolnictwa”, które zostały przyznane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wyróżnienia powędrowały do: Beaty Boińskiej, Janusza Marnochy, Alicji Głowskiej, Anny Jarmuż, Sławomira Jaskólskiego, Tomasza Bagnerowskiego. 

W zawodach Konkursu Orki wzięło udział 18 zawodników, z których każdy reprezentował jeden z powiatów województwa kujawsko-pomorskiego. W konkursie wykorzystano maszyny dostarczone przez Inter-Vax: ciągniki Zetor Forterra 140 HSX i czteroskibowe pługi obracalne Unia Ibis XMS 4+. Uczestnicy po uprzednim wyregulowaniu pługa mieli do wykonania 4 przejazdy na 50-metrowym zagonie, a sędziowie oceniali parametry i jakość wykonania orki. Najlepszym oraczem okazał się Marcin Wolski z powiatu chełmińskiego (nagrodą był voucher o wartości 10 tys. zł ufundowany przez spółkę Unia), wyprzedzając na podium Huberta Marcinkowskiego (pow. toruński, nagroda od Fortis Technology) i Miłosza Augustyna (pow. lipnowski, nagroda od Majka Siłowniki).

Z kolei tor przeszkód dla kobiet - ciągnikiem Zetor Major CL 80 - najszybciej pokonały: Ewa Walus, Ewa Kędra i Maria Walczak. Nowością na imprezie był Konkurs Orki Retro przeznaczony dla rolników powyżej 65 roku życia. Dla uczestników przygotowano dwa ciągniki: Zetor 25K z 1957 r. i Ursus C328 z 1966 r. Zwyciężył Wincenty Włodarczak, emerytowany rolnik, na którego polu odbywała się impreza, a kolejne miejsce zajęli: Janusz Rogalski i Tadeusz Wawrzyniak.

W ramach towarzyszącego zawodom pikniku można było zapoznać się z ofertą firm współpracujących z Inter-Vax. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy i testy maszyn, a także konkursy dla uczestników (np. tor przeszkód z siatką Tama), a nie zabrakło również smacznego poczęstunku, w tym degustacji dań z mięsa wieprzowego.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.