[ATR] Aktualności Inter-Vax

Inter-Vax - Mistrzowie orki

Data publikacji:

Pola w miejscowości Podgórzyn koło Żnina gościły uczestników szóstej edycji Wojewódzkiego Konkursu Orki organizowanego we współpracy Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej i firmy Inter-Vax, autoryzowanego dystrybutora ciągników Zetor czy też maszyn Unia Group. Zawodom tradycyjnie już towarzyszył „Rodzinny Piknik z Inter-Vaxem”, obfitującym w szereg atrakcji.

W konkursie wykorzystano maszyny dostarczone przez Inter-Vax: ciągniki Zetor Forterra HSX 140 i 4-skibowe pługi obracalne Unia Ibis XMS. Uczestnicy, po uprzednim wyregulowaniu pługa, mieli do wykonania przejazdy na wylosowanym zagonie, a sędziowie oceniali parametry i jakość wykonania orki. W zawodach wzięło udział 19 zawodników, a najlepszym oraczem okazał się Sebastian Nowiński z m. Wętfie w pow. świeckim, uhonorowany nagrodą główną w postaci zbiornika o pojemności 400 l, a kolejne miejsca zajęli: Jakub Barcikowski z Balina w pow. rypińskim oraz Mirosław Tomczak z Opatowic w pow. radziejowskim.

Udany piknik

W ramach towarzyszącego zawodom pikniku można było zapoznać się z ofertą prawie 70 firm, w tym maszynowych, takich jak: Unia, Pomot, Agro-Tom, Metal-Fach czy Spaw-Met. Nie zabrakło też smacznego poczęstunku, w tym degustacji tradycyjnych kujawskich potraw z mięsa wołowego, a także atrakcji dla najmłodszych i konkursów dla nieco starszych, którzy mogli sprawdzić się w rzucie podkową czy w slalomie z siatką Tama.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.