[ATR] Nowości Kuhnwozy paszowe

Intensywne mieszanie z Kuhn SPW Intens

Data publikacji:
Intensywne mieszanie z Kuhn SPW Intens

W ofercie samojezdnych wozów paszowych koncernu Kuhn pojawiły się nowe modele SPW Intense, przeznaczone do intensywnej eksploatacji (,,heavy-duty).  Maszyny mają zbiorniki o pojemnościach 14, 16, 18, 19, 22, 25 i 27 m³ i są oferowane z silnikiem Volvo PH5, który spełnia obowiązujące normy emisji spalin. Zmiana silnika stała się okazją do wprowadzenia innych zmian, by zaoferować klientom bardziej wydajne maszyny.

Modele SPW Intense są wyposażone w funkcje załadunku, opróżniania, ważenia, mieszania i zadawania paszy. Załadunek kiszonki odbywa się za pomocą frezu o szerokości 200 cm. Napędza go silnik hydrauliczny o mocy 200 KM, co gwarantuje sprawne i szybkie napełnienie zbiornika wozu paszowego.  Mieszanie odbywa się za pomocą dwóch pionowych ślimaków, które zapewniają regularny przepływ i wysoką jednorodność paszy. Opcjonalnie ślimaki mieszające mogą być wykonane ze stali K-Nox, co pozwala na sześciokrotne wydłużenie ich żywotności i odporności na zużycie (głównie na ścieranie).

Zadawanie paszy odbywa się za pomocą umieszczonego z przodu przenośnika poprzecznego, który wysypuje ją na prawą lub lewą stronę maszyny. Operator ma pełną widoczność na przenośnik taśmowy podczas całego procesu zadawania paszy. Dla hodowców zwierząt z ciasnymi budynkami dostępny jest paszowóz z tylnym rozładunkiem (producent oferuje zsyp lub taśmę przechylną). W ciasnych budynkach dużym plusem jest również opcja kierowania 4 kołami podwozia.

Nowy silnik Volvo PH5 o mocy 250 KM zapewnia maszynie moc niezbędną do wykonywania najbardziej energochłonnych zadań, czyli rozładunku kiszonki i załadunku pasz włóknistych. Seria SPW Intense, zaprojektowana z myślą o różnych odbiorcach (indywidualnych dużych gospodarstwach lub firmach usługowych), osiąga prędkość jazdy 25 km/h, a w wariantach przeznaczonych do przejazdu po drogach nawet 40 km/h.

Nowe funkcje

Zastosowanie silnika o tak dużej mocy umożliwiło również wprowadzenie kolejnych ulepszeń technicznych, dzięki którym rolnicy otrzymują coraz bardziej wydajne maszyny do codziennej pracy. Nowa kabina Visiospace w standardzie pozostaje najbardziej przestronną kabiną na rynku i zapewnia  operatorowi panoramiczny widok na boki w zakresie 360°. Lewe drzwi boczne i przednia szyba są w 100% przeszklone, co zapewnia maksymalny komfort i kontrolę podczas manewrowania w korytarzach paszowych lub ciasnych pomieszczeniach. 

Nowy silnik Volvo o mocy 250 KM w połączeniu z technologią SCR - umieszczony w tylnej części maszyny - gwarantuje doskonałe przeniesienie ciężaru na tylną oś napędową (65% masy maszyny), a tym samym gwarantuje lepszą trakcję.Nowy, kolorowy terminal CCI800 z ekranem dotykowym udostępnia  wszystkie przydatne informacje związane z obsługą maszyny, wyświetlane za pomocą intuicyjnego interfejsu. Wyświetlacz jest połączony z pojedynczym, wielofunkcyjnym dżojstikiem, umożliwiając płynną i wygodną jazdę.

Nowe urządzenie ważące z funkcją transferu danych pozwala użytkownikom na zarządzanie istotnymi informacjami bez konieczności dokonywania fizycznego transferu poprzez kartę SD lub pendrive’a. Za pomocą interfejsu internetowego lub aplikacji na smartfony  użytkownik może w każdej chwili zdalnie zmienić harmonogram żywienia, jak również uzyskać dostęp do wszystkich danych z wykonanej pracy.

Gama paszowozów SPW Intense jest dostępna z funkcją komunikacji Kuhn Connect (w zależności od kraju). Panel kontrolny na portalu MyKuhn pozwala użytkownikom śledzić wykorzystanie maszyn za pomocą kilku prostych elementów, co zwiększa wydajność maszyn. Kuhn Connect zawiera również cyfrowy, w pełni konfigurowalny pulpit serwisowy, wyświetlający wszystkie informacje dotyczące przeglądów okresowych. Dzięki temu użytkownicy otrzymują powiadomienia o konieczności wykonania prac serwisowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.