[ATR] Aktualności Topcon

Inteligentne żywienie z Topcon

Data publikacji:
Inteligentne żywienie z Topcon

W gospodarstwach hodujących bydło około 50% wydatków związanych jest z paszą. Aby zoptymalizować ich zarządzanie i utrzymać koszty na niskim poziomie, Topcon Agriculture wprowadza aplikację TAP Feed, która umożliwia precyzyjne żywienie 4.0 w gospodarstwach różnej wielkości. Mogliśmy się o tym przekonać, odwiedzając gospodarstwo Groenhof Agro w Rijksweg (Holandia).

Dzięki Connected Feed Management TAP Feed, Topcon Agriculture Platform (TAP) wprowadza nowoczesne oprogramowanie do zarządzania paszami, które m.in. umożliwia bezpośrednie połączenie z wozem paszowym. Za pomocą tego opartego na chmurze rozwiązania można tworzyć i łatwo zarządzać cyfrowo komponentami, recepturami i premiksami dla poszczególnych grup żywieniowych, jak również listami i grupami żywieniowymi.

TAP Feed App to przyjazne dla użytkownika i proste rozwiązanie precyzyjne dla hodowców bydła: oprócz kompleksowego zarządzania żywieniem umożliwia również dokumentację oraz - w zakresie wymaganym w każdym indywidualnym przypadku - cyfrowy eksport i wymianę wybranych rekordów danych, na przykład z konsultantem gospodarstwa.

Od przepisu do dokumentacji 

Ponieważ Topcon TAP Feed App optymalnie łączy wszystkie etapy - od napełniania wozu paszowego lub stacjonarnego mieszalnika pasz do śledzenia i rejestrowania danych - oprogramowanie to zapewnia hodowcom doskonale zorganizowane podejście. Dzięki intuicyjnej funkcjonalności TAP Feed App pozwala na płynne przejście od zapisu na papierze do zapisu cyfrowego. Obejmuje ona grupy żywieniowe, receptury i różne obciążenia wozu paszowego, a także protokół z możliwością eksportu, zapewniając w ten sposób dokładny i kompletny przegląd w każdym momencie. 

W efekcie najnowsze zalecenia doradcy żywieniowego mogą być łatwo wdrożone i monitorowane, bez konieczności posiadania informacji o paszy na papierze. Na przykład waga wozu paszowego pozwala nie tylko na rejestrowanie masy poszczególnych komponentów, ale także na poprawę jednorodności dawki pokarmowej i ograniczenie strat paszy. 

Aplikacja TAP Feed App jest dostępna bezpłatnie, jest wyposażona w najnowsze wyświetlacze Digi-Star Bluetooth lub konwertery wag i zapewnia płynne przejście na cyfrowe zarządzanie paszami również nowym klientom.

– Nowa aplikacja mobilna dostępna na rynku od połowy 2022 r. jest kompatybilna z większością urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS i jest dostępna za darmo w sklepach Google Play Store i Apple App Store

– powiedział Bernd Kallfass, inżynier ds. systemów i produktów w Topcon Agriculture.

 

TAP Feed w skrócie

Rozwiązanie TAP Feed sprawia, że inteligentne karmienie jest łatwe. W celu zapewnienia lepszej łączności i dostępności danych nowoczesne oprogramowanie do zarządzania paszami zostało zintegrowane z Topcon Agriculture Platform (TAP). Można tu łatwo zarządzać listami pasz, grupami pasz i komponentami, a także wozami paszowymi.

Możliwy jest na przykład bezpośredni dostęp do wyświetlacza wozu paszowego za pomocą smartfona. Podobnie można kontrolować mieszanie i bezpośrednio przesyłać dane do opartego na chmurze systemu TAP Feed. Można również tworzyć i udostępniać dawki pokarmowe zaufanym stronom trzecim, aby jeszcze bardziej zoptymalizować rentowność, identyfikowalność i przejrzystość żywienia.

– Pod warunkiem uzyskania zgody rolnika, TAP Feed dostarcza cennych danych wszystkim uczestnikom łańcucha. Ponadto usprawnia on pracę i zwiększa rentowność rolników i doradców, a także dilerów i producentów wozów paszowych

– podkreślił Kallfass.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.