Aktualności

Integracja xFarm Technologies z Greenfield Technologies i SpaceSense

Data publikacji:

Ważny gracz w dziedzinie cyfryzacji rolnictwa, czyli firma xFarm Technologies, rozwija swoją działalność w Europie, w zakresie rolnictwa regeneracyjnego i sztucznej inteligencji geoprzestrzennej.

    Integracja xFarm Technologies z Greenfield Technologies i SpaceSense

Oznacza to integrację z hiszpańską firmą Greenfield Technologies, która specjalizuje się w charakterystyce gleby w celu optymalizacji zarządzania uprawami, a także połączenie sił z francuską firmą SpaceSense, pionierską firmą z siedzibą w Paryżu, która świadczy usługi analizy klimatu przy użyciu danych satelitarnych i sztucznej inteligencji. Pozwalają one na prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę analiz zrównoważonego rozwoju, umożliwiając działania takie jak monitorowanie emisji CO2 na rozległych obszarach.

– Dzięki współpracy z dwoma doskonałymi graczami rynkowymi, aktywnymi nie tylko w dwóch kluczowych krajach dla europejskiego rolnictwa, ale także w innych częściach świata, chcemy wzmocnić naszą pozycję w branży rolnictwa regeneracyjnego i sztucznej inteligencji geoprzestrzennej, poszerzając naszą rolę w skali ogólnoeuropejskiej, aby stworzyć nową wartość i wnieść dalekosiężny wkład w globalny agrobiznes – mówi Matteo Vanotti, dyrektor zarządzający xFarm Technologies. 

– Doskonale uzupełniająca się technologia i wiedza specjalistyczna xFarm Technologies oraz zespołów SpaceSense i Greenfield Technologies pozwolą nam zapewnić naszym klientom nowe usługi związane z inteligencją klimatyczną i wsparciem agronomicznym opartym na sztucznej inteligencji. Celem, wraz z naszym ekosystemem partnerów, pozostaje wspieranie gospodarstw rolnych na całym świecie w cyfrowej transformacji w kierunku bardziej zrównoważonego i odpornego rolnictwa – dodaje.

Inicjatywy te wpływają rzecz jasna pozytywnie na międzynarodowy rozwój xFarm Technologies, która w ciągu ostatnich dwóch lat rozszerzyła swoją działalność najpierw na Półwyspie Iberyjskim, a następnie we Francji, Niemczech i Polsce. Obecnie firma ta wspiera ok. 340 tys. gospodarstw rolnych na powierzchni ok. 4 mln ha.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.