Nowości

Inovagri - czyste ziarno Musitelli

Data publikacji:

Firma Inovagri z siedzibą w podpoznańskim Borówcu od lat specjalizuje się w szeroko pojętym doradztwie w zakresie magazynowania płodów rolnych oraz dostarcza dedykowane rozwiązania do prowadzenia procesu ich schładzania i wentylowania. Oferuje przy tym od września ub. roku urządzenia francuskiej firmy Musitelli.

    Inovagri - czyste ziarno Musitelli

Pod tą nazwą kryje się generacja nowoczesnych urządzeń do czyszczenia i kalibracji ziarna – czyszczalni bębnowych (również z separatorami), separatorów powietrznych oraz kolumn odpylających. Charakteryzują się one łatwością użytkowania, a przy tym wszechstronnością i dużą precyzją.

 

Czyszczalnie, separatory, kolumny odpylające

Marka Musitelli to zatem np. czyszczalnie bębnowe o wydajności od 15 do 220 t/h (dla pszenicy o wilgotności 15%), które mogą być używane do wstępnego czyszczenia ziarna lub jego sortowania. W pierwszym przypadku ziarna przechodzą poprzez sita czyszczalni o dużej powierzchni, a zanieczyszczenia opuszczają ją na końcu bębna. Jeśli zaś chodzi o sortowanie, sita rozdzielają ziarna zgodnie z jego wyrównaniem – w przypadku jęczmienia browarnego sita przepuszczają poślad a sortowane ziarno opuszcza czyszczalnię na końcu bębna. Warto podkreślić, iż dużą dokładność pracy zapewnia regulowane nachylenie bębna.

 

Oferta firmy obejmuje też czyszczalnie bębnowe (wyposażone w od 2 do 5 sit, wydajność od 15 do 200 t/h, pszenica 15%) z separatorami, które oddzielają różnego rodzaju zanieczyszczenia (lekkie zanieczyszczenia są usuwane przez aspirację). W takim przypadku można liczyć na bardzo dokładne czyszczenie wszystkich gatunków ziarna, a także większy odbiór pyłów w czyszczalni bębnowej za pomocą podciśnienia.

Oczywiście można zdecydować się na zakup wyłącznie modułu odpowiedzialnego za separację. Separatory powietrzne Musitelli (40-220 t/h, pszenica 15%) odbierają lekkie zanieczyszczenia z ziarna, co odbywa się poprzez wytworzenie podciśnienia a następnie usunięciu frakcji lekkich zanieczyszczeń przy użyciu przenośnika ślimakowego (z przodu maszyny). Pyły są usuwane przy użyciu wentylatora.

Asortyment firmy Musitelli dopełnia kolumna odpylająca CD6000, która pozwala odbierać większość lekkich zanieczyszczeń poprzez działanie strumieniem powietrza podczas pionowego (z góry na dół) przepływu ziarna. Ilość odbieranych lekkich zanieczyszczeń jest łatwo regulowana za pomocą zasuwy, która zwiększa lub zmniejsza przepływ powietrza. Szerokość kurtyny ziarna wynosi 60 cm, a maksymalna wydajność to 100 t/h (pszenica z wilgotnością 15%). Co zaś szczególnie ważne, montaż kolumny nie powinien nastręczać żadnych problemów – istnieje możliwość połączenia z istniejącymi w gospodarstwie systemami transportu ziarna.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.