Nowości

Innowacyjny materiał uszczelniający firmy Agroplast

Data publikacji:

Firma Agroplast z Sawina na Lubelszczyźnie opracowała innowacyjny materiał uszczelniający Verdesil, który ze względu na swoje właściwości doskonale nadaje się do wszelkich elementów uszczelniających.

 

Jego specjalnie przygotowana mieszanka zapewnia niepowtarzalną wytrzymałość oraz pamięć kształtu. Ze względu na fakt, iż Verdesil jest wytwarzany na bazie silikonu, uzyskuje znacznie większą odporność na siły nacisku. Ponadto jest również w 100% odporny na wulkanizację, przez co nie podlega zjawisku starzenia się tak jak w przypadku elastomerów i gumy. Materiał ten idealnie nadaje się do wszelkich elementów uszczelniających, takich jak membrany, uszczelki i o-ringi.

Efekt wieloletnich badań.

Prace nad opracowaniem mieszanki rozpoczęto w 2016 r. Po uzyskaniu optymalnego składu, konieczne było przeprowadzenie odpowiednich testów wytrzymałościowych. Na ich potrzeby wyprodukowano prototypowe uszczelki do głowicy opryskiwacza, które zostały poddane testom odporności na odkształcenia.

W trakcie badań porównano ze sobą jednocześnie właściwości 3 rodzajów materiałów powszechnie stosowane w uszczelnieniach. Były to elastomer, guma typu NBR oraz nowoopracowany materiał Verdesil. Badania prowadzono na stanowisku pomiarowym wyposażonym w maszynę wytrzymałościową Zwick-Roell Z010.

Testowane uszczelki umieszczono pomiędzy równoległymi płytami i ściskano z siłą około 300 N przez okres 30 dni. Po tym czasie dokonano pomiaru wysokości próbek po 2 h od zdjęcia obciążenia. Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono jednoznacznie, że najmniejsze odkształcenie, wynoszące 16,5% w stosunku do wysokości pierwotnej, uzyskano w przypadku próbki wykonanej z Verdesilu.

Praktyczne zastosowania

Uszczelnienia z Verdesilu gwarantują długotrwałą żywotność i bezawaryjną pracę elementów. Agroplast jako pierwszy producent na rynku wprowadził do swojej oferty uszczelki wykonane z Verdesilu, które nie podlegają naturalnym procesom starzenia i w ten sposób nie tracą swoich pierwotnych właściwości uszczelniających. Zastosowanie Verdesilu to koniec problemu nieszczelności w kołpakach rozpylaczy.

Problemem spotykanym w opryskiwaczach jest również niewłaściwa praca membrany w zaworze odcinającym. Zużyte membrany rzutują negatywnie na wydajność rozpylacza oraz współczynnik nierównomierności oprysku CV, czego dowiodły badania przeprowadzone w 2016 r. na UP w Lublinie. Jeżeli podczas kontroli okresowej okazuje się, że nie jest spełniony wymóg uzyskania wartości wskaźnika CV ≤ 10%, opryskiwacz nie jest dopuszczany do użytkowania. Dzięki wyjątkowej pamięci kształtu, zastosowanie membran wykonanych z Verdesilu skutkuje długotrwałą oraz bezawaryjną pracą głowic i korpusów Agroplast.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.