Gospodarka i rolnictwo

Innowacyjne sposoby żywienia bydła

Data publikacji:

14 listopada spotkaliśmy się w Zbuczynie, aby poruszyć temat żywienia bydła i przedstawienia innowacyjnej alternatywny w przygotowaniu i zadawaniu pasz.

Konferencja odbyła się w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR). Głównym celem konferencji było poszukiwanie partnerów do współpracy w ramach działania "Współpraca".

Do partnerstwa i współdziałania w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich zachęcała Magdalena Kowalewska z MODR Warszawa. Ireneusz Drozdowski broker z Centrum Doradztwa Rolniczego omówił zasady tworzenia grup operacyjnych pod kątem wymagań obowiązującego rozporządzenia. Przedstawił możliwości, jakie stwarza przed rolnikami PROW
2014-2020 w zakresie wdrażania innowacji i rozwiązywania problemów mazowieckiej wsi dzięki najnowszym osiągnięciom nauki.
Prof. dr hab. inż. Roman Łyszczarz omawiając temat prawidłowej gospodarki nawozami mineralnymi i organicznymi na użytkach zielonych oraz wpływ jakości pasz objętościowych na efekty produkcyjne w chowie bydła mlecznego poruszył największe problemy zgromadzonych słuchaczy. Wpływ żywienia krów mlecznych na wydajność produkcyjną i jakość mleka oraz Innowacyjne rozwiązania w oborze w żywieniu bydła mlecznego omówił słuchaczom dr inż. Marcin Gołębiewski ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Zwieńczeniem konferencji była wizyta w gospodarstwie rolnym Kamili i Dariusza Chromińskich, w którym zastosowano innowacyjny system do przygotowania i zadawania paszy. O całej instalacji, zasadach użytkowania, a także praktyczne działanie urządzenia przedstawił Michał Wojno z EuroMilk.

Konferencja była przedstawieniem działania "Współpraca", jako kooperacji przedstawicieli nauki, praktyki i doradztwa oraz stanowiła pomoc i pomogła w odpowiedziach na problemy producentów bydła mlecznego. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i czynny udział w konferencji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.