Do partnerstwa i współdziałania w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich zachęcała Magdalena Kowalewska z MODR Warszawa. Ireneusz Drozdowski broker z Centrum Doradztwa Rolniczego omówił zasady tworzenia grup operacyjnych pod kątem wymagań obowiązującego rozporządzenia. Przedstawił możliwości, jakie stwarza przed rolnikami PROW
2014-2020 w zakresie wdrażania innowacji i rozwiązywania problemów mazowieckiej wsi dzięki najnowszym osiągnięciom nauki.
Prof. dr hab. inż. Roman Łyszczarz omawiając temat prawidłowej gospodarki nawozami mineralnymi i organicznymi na użytkach zielonych oraz wpływ jakości pasz objętościowych na efekty produkcyjne w chowie bydła mlecznego poruszył największe problemy zgromadzonych słuchaczy. Wpływ żywienia krów mlecznych na wydajność produkcyjną i jakość mleka oraz Innowacyjne rozwiązania w oborze w żywieniu bydła mlecznego omówił słuchaczom dr inż. Marcin Gołębiewski ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Zwieńczeniem konferencji była wizyta w gospodarstwie rolnym Kamili i Dariusza Chromińskich, w którym zastosowano innowacyjny system do przygotowania i zadawania paszy. O całej instalacji, zasadach użytkowania, a także praktyczne działanie urządzenia przedstawił Michał Wojno z EuroMilk.
Konferencja była przedstawieniem działania "Współpraca", jako kooperacji przedstawicieli nauki, praktyki i doradztwa oraz stanowiła pomoc i pomogła w odpowiedziach na problemy producentów bydła mlecznego. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i czynny udział w konferencji.