Innowacyjne detale od Manitou

Data publikacji:

Zgodnie ze strategią ewolucyjnego rozwoju maszyn, firma Manitou wciąż wprowadza w swoich ładowarkach teleskopowych liczne innowacje. Z pozoru drobne modernizacje czynią maszyny jeszcze bardziej wydajnymi, niezawodnymi, ergonomicznymi czy komfortowymi.

 

Wśród wprowadzonych ostatnio innowacji zwraca uwagę najnowsza wersja dżojstika JSM, kamera High View na wysięgniku, inteligentny układ automatycznego smarowania AGS oraz poszerzona gama łyżek chwytakowych.

Lepszy dżojstik

W bezstopniowych przekładniach hydrostatycznych pedał przyspieszenia działa zwykle tak samo zarówno na wydajność hydrauliki, a więc na szybkość ruchów roboczych, jak i na prędkość jazdy, co stanowi dużą niedogodność. Współzależność tą rozwiązuje doskonale leżący w dłoni, innowacyjny dżojstik JSM (Joystick Switch & Move) w swojej najnowszej wersji JSM Auto Power, umożliwiającej dostosowanie prędkości silnika odpowiednio do wymaganej mocy hydraulicznej, przy zachowaniu niskiej prędkości jazdy, pozwalającej na precyzyjne podjeżdżanie. W porównaniu z ładowarkami bez tego dżojstika, JSM Auto Power zapewnia również niższe o nawet 12,5% zużycie paliwa. Łącząca wszystkie funkcje maszyny w jednej dźwigni, nowa wersja dżojstika jest kompatybilna z ładowarkami wyposażonymi w silniki Stage V i przekładnie hydrostatyczne V i V + (modele MLT 630 V/V CP, MLT 730 V/V CP, MLT 635/741/940 V+ oraz MLT 961 V+).

Kamera na wysięgniku

Wśród nowości Manitou jest również nowa kamera High View mocowana na końcu wysięgnika, która automatycznie wysyła obraz na ekran w kabinie, gdy tylko wysięgnik osiągnie określony kąt. Kamera ułatwia umieszczanie ładunków na wysokości oraz załadunek materiałów na środki transportu, który...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 03/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz  prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.