[ATR] Nowości brony

Innowacyjne bronowanie dla mniejszych

Data publikacji:

Z rynku systematycznie wycofywane są substancje czynne stosowane w środkach ochrony roślin, co ogranicza możliwości chemicznej ochrony upraw. Firma APV od kilku lat oferuje rozwiązanie tego problemu, którym są skuteczne narzędzia do mechanicznego zwalczania chwastów. Ich zadaniem jest zmaksymalizowanie efektywności odchwaszczania przy jednoczesnej minimalizacji szkód w uprawach.

Asortyment urządzeń do ochrony roślin uprawnych firma APV rozszerza o nowe konstrukcje. Obecnie na rynku obok pielnika obrotowego RH czy brony chwastownik AS znajduje się najnowsza brona chwastownik VS, która dostępna jest również w szerokościach roboczych 1,7 i 3,2 m.

Sprawdzony system sprężynowy

Mniejsze brony, czyli modele VS 150 i VS 300 wyposażone są w dobrze znany, innowacyjny system sprężynowy podtrzymujący zęby, który zapewnia precyzyjne dopasowanie do podłoża. Siłę nacisku zębów można ograniczyć do jego masy własnej i regulować w zakresie 0-7,5 kg, a niezależnie od poziomu uniesienia zębów ich nacisk na podłoże pozostaje stały. Dzięki temu maszyna może być stosowana we wszystkich stadiach rozwojowych roślin, a przy tym również w uprawach redlinowych, takich jak ziemniaki czy por, bez utraty pierwotnie nadanego redlinie kształtu. Sposób mocowania zęba w ramie pozwala na podnoszenie każdego z nich pojedynczo, zabezpiecza je przed niepożądanymi drganiami, a także stale utrzymuje końcówkę zęba w pozycji prostopadłej do powierzchni gleby. Dzięki temu na nierównościach czy w żłobieniach nie dochodzi do niepożądanego ugięcia bocznego zębów.

Atutem brony chwastownika z serii VS jest także wysoki komfort pracy. Płynna hydrauliczna regulacja nacisku zęba pozwala zamiennie, zależnie od panujących warunków polowych i fazy rozwojowej roślin, dostosować bieżące ustawienia siły i głębokości. Ponadto zewnętrzne pola brony można lekko złożyć, dzięki czemu maszyna nie wymaga zbytniego unoszenia na uwrociu.
Dedykowane dla niewielkich gospodarstw brony z serii VS opcjonalnie można wyposażyć również w dodatkowe akcesoria, jak np. zęby z węglika spiekanego czy mechanizm blokowania zęba. Ważne przy tym, iż bronę VS 150 M1 oraz VS 300 M1 można stosować zarówno jako urządzenie montowane z przodu, jak i z tyłu ciągnika, co umożliwia wykonywanie kilku czynności roboczych jednocześnie. Dodatkowo na bronę można nabudować siewnik pneumatyczny (PS) lub multidozownik (MD) i podczas zabiegu bronowania jednocześnie m.in. wysiewać różne nasiona.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 11/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.