Aktualności

Innowacje w Centrum Agro-Land

Data publikacji:

16 stycznia oficjalnie swoje podwoje otworzy unikalne w skali europejskiej Centrum Badawczo-Rozwojowe Agro-Środki-Technika-Technologia w Śmielinie (woj. kujawsko-pomorskie), którego misją będą prace badawcze i rozwojowe nad opracowaniem, doskonaleniem, walidacją, wdrażaniem i komercjalizacją innowacji dedykowanych dla rolnictwa. Ideę funkcjonowania tego ośrodka przybliżyli podczas konferencji prasowej w Warszawie przedstawiciele twórcy CBR - firmy Agro-Land.

 

To unikatowe przedsięwzięcie stanowi naturalną konsekwencję prowadzonych od 7 lat we współpracy z UTP w Bydgoszczy, SGGW i IUNG w Puławach badań polowych, realizowanych na areale 150 ha. Centrum Badawczo-Rozwojowe ma według koncepcji organizatorów odpowiadać na potrzeby współczesnego rolnictwa, które boryka się z różnymi problemami - zmianami klimatycznymi, ciągłym udoskonalaniem technologii, dążeniem do nieustannego poprawiania efektu ekonomicznego. – Otwarcie Centrum jest niezwykle ważnym przedsięwzięciem realizowanym ze środków Unii Europejskiej. Mamy nadzieję, że będzie miało ono istotny wpływ na rozwój środków, techniki i technologii stosowanych w produkcji rolniczej. Naszym celem jest stworzenie w przeciągu 3 lat rozwiązań, które zrewolucjonizują branżę rolniczą. Już teraz nasi kontrahenci z różnych krajów Europy, Azji i Afryki czekają na nowe rozwiązania, uwzględniające lokalne warunki glebowe i klimatyczne – mówi Marek Różniak, twórca Centrum Badawczo-Rozwojowego...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 01/2020
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.