[ATR] Nowości Bogballe

Innowacje Bogballe na nowy sezon

Data publikacji:
Innowacje Bogballe na nowy sezon

Firma Bogballe jest jednym z wiodących producentów rozsiewaczy nawozów, a jej maszyny cechują optymalna funkcjonalność, łatwość obsługi i precyzja wysiewu. Na sezon 2022 duński producent przygotował innowacyjne rozwiązania dla oferowanych maszyn. Są to np.: rozszerzone wykorzystanie systemu Isobus, zwiększona liczba sekcji, wykorzystanie danych z pola w aplikacji Navi czy też nowy system oświetlenia roboczego.

Terminale Isobus stają się coraz bardziej powszechne jako standardowe wyposażenie maszyn rolniczych. Na sezon 2022 Bogballe wprowadza więc hybrydowe rozwiązania Isobus dla rozsiewaczy nieposiadających funkcji ważenia, zwiększając w ten sposób możliwość wykorzystania funkcji zarówno rozsiewacza, jak i ciągnika. Nowe oprogramowanie zwiększa w tym przypadku funkcjonalność działania, podobnie jak dla rozsiewacza z kalibratorem. Użytkownik otrzymuje wszystkie funkcje z systemu Isobus ciągnika, takie jak: kontrola sekcji, mapy aplikacji, zbieranie danych itd. System pozwala przez to uzyskać wysoką precyzję na klinach, na uwrociach i na rogach, pokazuje także swoje zalety, gdy rozsiewacz jest wyposażony w opcję Section Control Dynamic.
W sytuacji gdy wybrane funkcje są zaprogramowane w terminalu Isobus Tora, sterowanie może być realizowane w wygodny sposób za pomocą dżojstika. Ustawienie dawki odbywa się bardzo szybko i łatwo za pomocą dołączonego wskaźnika. Firmowy system Bogballe można zainstalować na rozsiewaczach M35 i L20, natomiast w 2023 r. zostanie on również w pełni zintegrowany z całą linią M.

Rozszerzona kontrola sekcji i nowa aktualizacja aplikacji Navi

Dzięki aktualizacji kalibratorów Totz i Isobus podwojona została liczba sekcji w rozsiewaczach wyposażonych w system Section Control Dynamic. W ten sposób zwiększono ich elastyczność działania na obszarach, w których odstępy ścieżek technologicznych są asymetryczne, jednocześnie znacznie ograniczono strefy nakładania się podczas jazdy na długich klinach. Zwiększona liczba sekcji jest przewidziana dla szerokości roboczych od 24 do 42 m. W przypadku szerokości roboczych poniżej 24 m nadal stosuje się rozwiązanie z 8 sekcjami. Nowe oprogramowanie jest kompatybilne ze wszystkimi dostępnymi rozsiewaczami z Isobus Controller Gen II.
Dedykowana aplikacja Navi tworzy pełną dokumentację prac terenowych. W nowej wersji istnieje teraz możliwość wygenerowania dokumentacji AS Applied, która obrazuje i zapisuje dawkowanie na każdym polu. Plik z danymi jest generowany np. w formacie PDF lub CSV i może być wykorzystywany również podczas okresowych kontroli urzędowych. Całą dokumentację terenową można łatwo i szybko wysyłać bezpośrednio z tabletu na e-mail.

System oświetlenia roboczego

Nowy zestaw oświetlenia składa się z 4 świateł roboczych LED, które są zamontowane na wspornikach ze stali nierdzewnej na bocznych wspornikach rozrzutnika. Takie umiejscowienie lamp pomiędzy ramą rozsiewającą a tarczami rozsiewającymi powoduje, że ziarna nawozu odbijają strumień światła, co daje dobry wgląd na wzór rozrzucanego nawozu. Lampy są regulowane i ustawione tak, aby rozjaśniać obszar zarówno wysiewu normalnego, jak i granicznego. Kierunek wiązki światła można regulować indywidualnie na każdej lampie. Zapewnia to dobrą widoczność nawet podczas rozrzucania po zmroku w narożnikach pola. Zestaw oświetleniowy dostarczany jest z kablem zasilającym typu open-end, dzięki czemu można go łatwo dopasować do 12 V wtyczki ciągnika. Światła LED dają łącznie 5200 lm i - co ważne - oferowane lampy mają stopień ochrony IP68 - są więc dobrze chronione przed pyłem, błotem i wilgocią. Zastosowana wiązka elektryczna jest wyposażona w połączenia wtykowe typu Super Seal o stopniu ochrony IP67.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.