Terminale Isobus stają się coraz bardziej powszechne jako standardowe wyposażenie maszyn rolniczych. Na sezon 2022 Bogballe wprowadza więc hybrydowe rozwiązania Isobus dla rozsiewaczy nieposiadających funkcji ważenia, zwiększając w ten sposób możliwość wykorzystania funkcji zarówno rozsiewacza, jak i ciągnika. Nowe oprogramowanie zwiększa w tym przypadku funkcjonalność działania, podobnie jak dla rozsiewacza z kalibratorem. Użytkownik otrzymuje wszystkie funkcje z systemu Isobus ciągnika, takie jak: kontrola sekcji, mapy aplikacji, zbieranie danych itd. System pozwala przez to uzyskać wysoką precyzję na klinach, na uwrociach i na rogach, pokazuje także swoje zalety, gdy rozsiewacz jest wyposażony w opcję Section Control Dynamic.
W sytuacji gdy wybrane funkcje są zaprogramowane w terminalu Isobus Tora, sterowanie może być realizowane w wygodny sposób za pomocą dżojstika. Ustawienie dawki odbywa się bardzo szybko i łatwo za pomocą dołączonego wskaźnika. Firmowy system Bogballe można zainstalować na rozsiewaczach M35 i L20, natomiast w 2023 r. zostanie on również w pełni zintegrowany z całą linią M.
Rozszerzona kontrola sekcji i nowa aktualizacja aplikacji Navi
Dzięki aktualizacji kalibratorów Totz i Isobus podwojona została liczba sekcji w rozsiewaczach wyposażonych w system Section Control Dynamic. W ten sposób zwiększono ich elastyczność działania na obszarach, w których odstępy ścieżek technologicznych są asymetryczne, jednocześnie znacznie ograniczono strefy nakładania się podczas jazdy na długich klinach. Zwiększona liczba sekcji jest przewidziana dla szerokości roboczych od 24 do 42 m. W przypadku szerokości roboczych poniżej 24 m nadal stosuje się rozwiązanie z 8 sekcjami. Nowe oprogramowanie jest kompatybilne ze wszystkimi dostępnymi rozsiewaczami z Isobus Controller Gen II.
Dedykowana aplikacja Navi tworzy pełną dokumentację prac terenowych. W nowej wersji istnieje teraz możliwość wygenerowania dokumentacji AS Applied, która obrazuje i zapisuje dawkowanie na każdym polu. Plik z danymi jest generowany np. w formacie PDF lub CSV i może być wykorzystywany również podczas okresowych kontroli urzędowych. Całą dokumentację terenową można łatwo i szybko wysyłać bezpośrednio z tabletu na e-mail.
System oświetlenia roboczego
Nowy zestaw oświetlenia składa się z 4 świateł roboczych LED, które są zamontowane na wspornikach ze stali nierdzewnej na bocznych wspornikach rozrzutnika. Takie umiejscowienie lamp pomiędzy ramą rozsiewającą a tarczami rozsiewającymi powoduje, że ziarna nawozu odbijają strumień światła, co daje dobry wgląd na wzór rozrzucanego nawozu. Lampy są regulowane i ustawione tak, aby rozjaśniać obszar zarówno wysiewu normalnego, jak i granicznego. Kierunek wiązki światła można regulować indywidualnie na każdej lampie. Zapewnia to dobrą widoczność nawet podczas rozrzucania po zmroku w narożnikach pola. Zestaw oświetleniowy dostarczany jest z kablem zasilającym typu open-end, dzięki czemu można go łatwo dopasować do 12 V wtyczki ciągnika. Światła LED dają łącznie 5200 lm i - co ważne - oferowane lampy mają stopień ochrony IP68 - są więc dobrze chronione przed pyłem, błotem i wilgocią. Zastosowana wiązka elektryczna jest wyposażona w połączenia wtykowe typu Super Seal o stopniu ochrony IP67.