[ATR] Technika

Informacja w gospodarstwie - Jak zwiększyć zyski

Data publikacji:

Rolnicy twierdzą, że jeśli mieliby kupić wszystko, co pozwoliłoby im zaoszczędzić koszty, to zbankrutowaliby. Nic dziwnego, że sceptycznie odnoszą się do zapewnień ze strony dostawców, że ich nowy produkt, wynalazek lub usługa są kolejną wielką rewolucją w rolnictwie. Dzisiejsze gospodarstwo to jednak nowocześnie zarządzana firma. Potrzebna jest kontrola i monitoring czynności oraz zasobów w gospodarstwie. Niezbędne do tego jest jednak pozyskanie potrzebnych informacji.

Zobacz także: AG-Projekt - Suszenie ekonomiczne

  Można je uzyskać m.in. dzięki wilgotnościomierzom, które pomagają określić najlepszy moment rozpoczęcia żniw, czy sprzedaży zboża do skupu. To niezwykle istotne aby zacząć kosić czy sprzedać zboże gdy będzie miało najlepsze parametry, dzięki czemu uniknie się potrąceń. Niezwykle ważnym krokiem jest też oszacowanie jakości produktu. Analiza laboratoryjna przy pomocy analizatorów pozwala na poznanie podstawowych parametrów ziarna, takich jak białko, olej czy gęstość. Co ciekawe, analizatory niegdyś kupowane głównie przez podmioty skupujące ziarno, obecnie coraz częściej trafiają do gospodarstw rolnych. Dzieje się tak ze względu na coraz bardziej przystępne ceny tych urządzeń. Analizatory bliskiej podczerwieni NIR są odpowiednie do przeprowadzania badań wszelkiego rodzaju ziaren i nasion oraz pozwalają określić niezbędne parametry w ciągu niespełna minuty. Kontrola jakości rozpoczyna się natomiast od pobrania reprezentatywnej próbki zbóż i nasion. Zapewniają to ręczne, a także automatyczne sondy poboru próbek, które pobierają ziarno szybko i całkowicie bezpiecznie. Podstawową informacją wykorzystywaną w rolnictwie jest też ilość, czyli np. masa plonów, kupowanych nawozów czy hodowanych zwierząt. Wagi samochodowe, magazynowe czy inwentarzowe będą wsparciem codziennej pracy i źródłem ważnych informacji.

  Kompleksowe rozwiązania

  – MiW Group jest prawdopodobnie jedyną firmą w Polsce, która zapewnia kompleksowo wszystkie te rozwiązania dla rolnictwa. Jesteśmy liderem na rynku wag samochodowych, systemów laboratoryjnych, badania jakości zbóż i kontroli produkcji. W zakresie serwisu i produkcji wag nasza firma posiada ponad 60 letnie doświadczenie, zapoczątkowane przez mojego dziadka w 1956 r. Natomiast kalibracją i montażem urządzeń pomiarowo-kontrolnych i sond zajmujemy się blisko 10 lat – mówi Tomasz Kogut, wiceprezes zarządu MiW Group.

  Trzy filary działalności firmy dla branży agro to wagi samochodowe (oferowane przez markę Miary i Wagi), oraz laboratoria zbożowe i sondy poboru próbek (marka Agro-Lab). W ostatnich latach MIW Group zrealizował wiele większych lub mniejszych inwestycji dla podmiotów rynku rolnego. Firma zamontowała ponad 30 sond poboru próbek, wyposażyła dziesiątki laboratoriów zbożowych, a także zainstalowała setki wag samochodowych.

   

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  Reklama
  Najnowsze artykuły:
  Reklama

  Najnowsze z kategorii

  Bądź na bieżąco!
  Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.