[ATR] Aktualności ARiMR

Informacja ARiMR - Płatności obszarowe za 2016 r.

Data publikacji:

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że do 13 kwietnia 2017 r. wypłaciła blisko 13 mld zł w ramach płatności bezpośrednich za 2016 r.


Maksymalna łączna kwota na wypłatę tych dopłat wynosi 14,81 mld zł. Poza tym wypłacono 1,1 mld zł w ramach płatności ONW oraz 440,8 mln zł tytułem płatności rolnośrodowiskowych.  Realizacja dopłat rozpoczęła się 17 października 2016 r. od wypłaty zaliczek, które otrzymali wszyscy rolnicy, którzy spełnili warunki do przyznania dopłat bezpośrednich , a kontrola administracyjna ich wniosków zakończyła się pozytywnie. Zaliczki  w wysokości 70 proc.  należnych rolnikom płatności wypłacane były do 30 listopada 2016 r., a od 1 grudnia ARiMR realizuje płatności końcowe, które zostaną zamknięte z końcem czerwca 2017 r. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.