Raporty Aktualności

Indeks CEMA rośnie po raz pierwszy od 14 miesięcy

Data publikacji:

Indeks ogólnego klimatu biznesowego dla przemysłu maszyn rolniczych w Europie wzrósł nieznacznie po raz pierwszy po 14-miesięcznym okresie spadku od boomu do recesji. W maju indeks wzrósł z -57 do -51 punktów (w skali od -100 do +100).

    Indeks CEMA rośnie po raz pierwszy od 14 miesięcy

Ogólnie rzecz biorąc, przyszłe oczekiwania dotyczące zarówno napływających zamówień, jak i obrotów ustabilizowały się. Ponadto wydaje się, że bieżąca działalność również osiągnęła dno. W porównaniu segmentów, producenci maszyn do hodowli zwierząt są najbardziej pewni swoich oczekiwań na nadchodzące 6 miesięcy. Z drugiej strony, sprzęt rolniczy jest jedynym segmentem, w którym oczekiwania uległy dalszemu pogorszeniu. Wskaźniki klimatu biznesowego dla ciągników i kombajnów również nieznacznie się poprawiły, ale pozostają poniżej średniej branżowej.

 

Po osiągnięciu szczytowego poziomu zamówień na początku ubiegłego roku, wielkość zamówień uległa ponownemu znacznemu zmniejszeniu i obecnie odpowiada okresowi produkcji wynoszącemu 3,7 miesiąca, który jest nadal stosunkowo wysoki w porównaniu długoterminowym, ale niższy niż w jakimkolwiek miesiącu w ciągu ostatnich 3 lat.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.