[ATR] Nowości

Imizuni - Cebula dobrze obrana

Data publikacji:

Jedną z dziedzin gospodarki, którą w coraz większym stopniu dotyka problem siły roboczej, jest rolnictwo. Bolączki tej nie pozbawione są gospodarstwa stawiające na produkcję cebuli, którym w tym zakresie naprzeciw wychodzi choćby oferta wielkopolskiej spółki Imizuni, oferującej od niedawna maszyny do obierania cebuli z łuski stałej.

Producent z siedzibą w podpoznańskim Robakowie jest stosunkowo nowym podmiotem na rynku maszyn dla rolnictwa - zatrudniająca 7 osób firma działa od 2016 r. – Rolnicy coraz bardziej narzekają na brak ludzi do pracy, a obieranie cebuli jest dość pracochłonne. Stąd pomysł na maszynę do obierania cebuli. Sprzedaliśmy już kilka maszyn tego typu i produkujemy następne, co pokazuje na zainteresowanie takim sprzętem. Tym bardziej, że jeśli chodzi o jakość wykonania i wydajność, są one porównywalne do dużo droższych i znacznie bardziej skomplikowanych urządzeń producentów zachodnioeuropejskich – przekonuje Henryk Kordas, prezes zarządu spółki.
Oferta firmy Imizuni obejmuje maszyny jedno- i dwurzędowe do obierania cebuli bez obcinania końcówek, które w całości (włącznie z zasypem) wykonane są ze stali kwasoodpornej i przeznaczone do zastosowania w przemyśle spożywczym. Zasada działania jest prosta - zebrana z pola, wysuszona i wstępnie przygotowana (bez pędów i przesortowana do rozmiaru 45 - 100 mm) cebula,  z łuską jest wsypywana do kosza zasypowego - ręcznie lub za pomocą podajnika. Następnie jeden system nacina łuskę, a drugi zdmuchuje ją, w efekcie czego „na wyjściu” znajduje się cebula w kolorze białym, bez łuski stałej. Maszyny firmy Imizuni, o maksymalnej wydajności do 160-180 cebul na minutę, można zastosować jako element dłuższego cyklu obróbki, np. w przypadku potrzeby cięcia cebuli w talarki lub na kostkę. Dlatego też znajdują zastosowanie zwłaszcza w firmach przygotowujących cebulę do marketów, przetwórstwa i chłodni.

GA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.