Nowości

Hyperin - Higiena maszyn rolniczych

Data publikacji:

Hyperin Agri to preparat przeznaczony do mycia pojazdów i maszyn rolniczych. Według zapewnień producenta jest on bezpieczny względem czyszczonych powierzchni i wyjątkowo skuteczny.

Utrzymanie maszyn rolniczych w czystości to kwestia z jednej strony niełatwa, a z drugiej bardzo istotna. Zarówno pojazdy, takie jak ciągniki czy kombajny, ale również maszyny współpracujące powinny być regularnie czyszczone. Zalegający brud przyczynia się do obniżenia żywotności, korozji, a czasem nawet awarii. Niestety maszyny rolnicze mają styczność z szeregiem substancji (ziemia, kurz, błoto, gnojowica, obornik, środki chemiczne, owady i wiele innych), których skuteczne usunięcie nie musi być proste.

Według specjalistów Hyperin uniwersalnym rozwiązaniem tego typu problemów jest środek czyszczący Hyperin Agri. Jest to profesjonalny środek do czyszczenia maszyn rolniczych przeznaczony zarówno do mycia pojazdów rolniczych, ale również maszyn współpracujących jak opryskiwacze, maszyny uprawowe i inne. Dostępny na rynku Hyperin Agri to koncentrat, który przed zastosowaniem należy rozrobić z wodą. Producent zaleca przygotowywanie roztworu o stężeniu od 2 do 5 procent. Choć w przypadku stosowania produktu w myjniach szczotkowych zaleca się sporządzenie roztworu od 0,5 do 3 procent, a w przypadku pianownicy – od 15 procent.

Natomiast przygotowując mieszaninę na przykład w opryskiwaczu plecakowym należy do 10 l wody dodać 200 ml preparatu. Wymieszany roztwór jest gotowy do użycia. Nie trzeba natomiast namaczać czy też zwilżać zabrudzonej powierzchni. Hyperion Agri stosuje się bezpośrednio na brudną maszynę spryskując ją za pomocą opryskiwacza. Po tym wystarczy całość dokładnie umyć stosując myjkę wysokociśnieniową. Producent podkreśla, aby czyścić maszyny od dołu do góry, w celu uniknięcia przedwczesnego spłukiwania środka. Warto podkreślić, że nie trzeba maszyny szorować szczotkami ani przeprowadzać żadnych dodatkowych zabiegów.
Wysoka skuteczność w usuwaniu różnych smarów i innych zabrudzeń to zasługa składników powierzchniowo czynnych, zawartych w Hyperionie. Oprócz tego producent potwierdza obecność silnych dodatków chemicznych soli wapnia i magnezu, które gwarantują optymalne działanie bez względu na twardość wody. Przy czym warto zaznaczyć, że preparat ten nie zawiera sody kaustycznej i ma optymalne pH dzięki czemu jest bezpieczny dla czyszczonych powierzchni. Nie powoduje matowienia szyb, zniszczenia czy blaknięcia karoserii, nie powoduje również korozji elementów metalowych, utleniania aluminiowych, a także niszczenia gum i uszczelek.
bk
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.