[ATR] Technika

Horus - Zaczepiane opryskiwacze z Kujaw

Data publikacji:

Rynek opryskiwaczy jest w naszym kraju dość szeroki i umożliwia wybór konstrukcji dopasowanej do wymagań gospodarstwa. Wśród wielu rodzimych modeli są również opryskiwacze Horus.

Przedsiębiorstwo produkcyjne Horus z okolic Inowrocławia to firma specjalizująca się w produkcji opryskiwaczy. Oferta zielono-czerwonych konstrukcji obejmuje maszyny zaczepiane do ciągnika. Wszystkie produkowane w Pakości modele, to maszyny wyposażone w jednoosiowy układ jezdny i mechanicznie lub hydraulicznie składaną belkę polową.W zależności od modelu opryskiwacze Horus oferowane są z poliestrowymi zbiornikami o pojemności od 1200 do 3000 l. Najmniejsza konstrukcja Horus 12-54 została wyposażona w zbiornik 1200-litrowy. Przy czym należy również pamiętać o 120-litrowym zbiorniku na czystą wodę do płukania i mycia rąk. Podczas jednego przejazdu Horus 12-54 umożliwia przeprowadzenie oprysku na pasie 15 m. Składana mechanicznie belka wyposażona jest w hydrauliczną regulację wysokości i wymuszoną stabilizację. Za tłoczenie cieczy do rozpylaczy odpowiedzialna jest 150-litrowa pompa Bertolini.

Hours produkuje tylko jeden model ze zbiornikiem 1200-litrowym. Większy, 1500-litrowy tank montowany jest w trzech konstrukcjach. We wszystkich zastosowano 15-metrowe belki polowe oraz tą samą pompę Bertolini. Różnice między tymi konstrukcjami dotyczą m.in. sposobu składania belki. Przykładowo Horus 15-54 ma belkę składaną z tyłu, a pozostałe dwa modele zostały wyposażone w konstrukcję składaną hydraulicznie po bokach maszyny. W zależności od modelu stosowane są koła 24, 32 lub 36-calowe. Ponadto w modelach 15-52 i 15-56 zastosowano akumulatory hydrauliczne. Pompy o większym wydatku montowane są w opryskiwaczach ze zbiornikami o pojemności 2000 l. Wciąż mowa o włoskich konstrukcjach Bertolini, jednak o wydatku 170 l/min (Horus 20-86) oraz 210 l/min dostępnym w Horusie 20-56. Dodatkowo w 20-86 zastosowano rozwadniacz w zbiorniku głównym w miejsce bocznego, a także zamiast belki 15-metrowej montowana jest 3 m dłuższa. Jeszcze bardziej wydajną konstrukcją jest Horus 25-18, w którym montowany jest zbiornik o pojemności 2500 l i belka polowa o szerokości roboczej 21 m. Belka rozkładana jest hydraulicznie (niezależnie) i wyposażona w akumulator hydrauliczny. W tym modelu zastosowano jeszcze mocniejszą pompę (260 l/min) i komputer sterujący S411. W ofercie są jeszcze modele ze zbiornikiem o pojemności 3000 l wyposażone w 15, 18 i 21-metrową belkę polową. We wszystkich konstrukcjach montowane są ocynkowane i lakierowane elementy stalowe. Rozmiar kół bywa różny i uzależniony jest od konkretnego modelu. Każdy opryskiwacz ma zaczep obrotowo skrętny oraz oświetlenie.

bk
fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.