Technika

Horsch - Znów wyraźny wzrost obrotów

Data publikacji:

Rok 2016 firma Horsch mimo negatywnych trendów w branży zakończyła łącznymi obrotami na poziomie dokładnie 300 mln euro. Tym samym firma znacznie przewyższyła wynik z 2015 r., który wyniósł 246 mln euro, choć nie były w nim zawarte obroty uzyskane na rynku amerykańskim.

  Na rok bieżący firma spogląda z realistyczną ostrożnością. Jak wynika z oceny przedsiębiorstwa, aktualna sytuacja rynkowa to pochodna wielu czynników. Podczas gdy niektóre kraje walczą z warunkami klimatycznymi lub niekorzystnymi cenami na produkty rolne, w innych krajach na sytuację rynkową wpływają niekorzystne gospodarcze lub polityczne warunki ramowe. Dlatego firma Horsch dalej inwestowała intensywnie w rozwój dilerów i pracowników oraz specyficzne rynkowo maszyny.

  Najważniejsze rynki

  Udział eksportu zwiększył się z 72 do około 78%, co jednakże wynika z tego, że tym razem w obrotach uwzględniono już Stany Zjednoczone i firma Horsch pozyskuje także dalsze nowe rynki zbytu. Po Niemczech najważniejszymi rynkami były Ukraina, Francja i Bułgaria/Rumunia. Ukraina dzięki wyśmienitej sprzedaży w zakresie techniki przeznaczonej do siewu zwiększyła nawet obroty, osiągając najlepszy rok w historii firmy. Niezmiennie ważnymi i stabilnymi rynkami zbytu stało się także wiele innych krajów. Zaliczają się do nich m.in. Rosja, Wielka Brytania, Skandynawia, Polska, Stany Zjednoczone i Kanada, kraje nadbałtyckie, Węgry i Czechy. Inne rynki, na których firma Horsch dostrzega potencjał, znajdują się aktualnie w fazie two¬rzenia. Zaliczają się do nich np. Chiny i także Brazylia, gdzie zostały już założone własne spółki córki.

  Siewniki nr 1

  Do najczęściej sprzedawanych maszyn firmy Horsch zaliczają się w dalszym ciągu siewniki przy udziale w obrotach wynoszącym 33%. Na kolejnych pozycjach plasują się maszyny do uprawy roli (31%), technika do ochrony roślin (13%), siewniki punktowe (prawie 9%) i części zamienne (13%). Liczba pracowników zwiększyła się do około 1300 osób (włącznie z pracownikami okresowymi). Poprzez liczne inwestycje w wielu zakładach w Niemczech i na świecie firma Horsch jeszcze bardziej zwiększyła swoją konkurencyjność, tworząc podstawy dla jej rozwoju w przyszłości. Producent zapowiada, iż podczas listopadowych targów Agritechnica zaprezentuje nowości we wszystkich grupach produktowych.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atrexpress

  zobacz więcej

  Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.