Technika Przyczepy rolnicze

Horsch Titan niezbędny w żniwa

Data publikacji:

Wraz z nadejściem lata na polach zaczyna się zbiór roślin uprawnych. W tym okresie kluczową rolę oprócz kombajnów odgrywają również wozy przeładowcze, służące do transportu zboża czy kukurydzy. Ich głównym atutem jest to, iż umożliwiają szybki przeładunek bez konieczności wykorzystywania kombajnu jako pojazdu transportowego. Swoją ofertę w tym zakresie ma również firma Horsch.

    Horsch Titan niezbędny w żniwa

Kluczowym produktem firmy Horsch w ofercie rolniczej przyczep przeładowczych jest model Titan 34 UW o pojemności 34 m3 , przeznaczony do odbioru zboża od kombajnu. Poza tym kubatura przyczepy Titan odpowiada pojemności standardowej naczepy samochodowej, co wpływa znacząco na usprawnienie logistyki wywozu ziarna do magazynu. Wydajność hydraulicznie składanego ślimaka wyładowczego o średnicy 60 cm wynosi 18 t/min, co pozwala opróżnić pełną przyczepę - 8,07/3/3,6 m (długość/szerokość/wysokość załadunkowa) w ciągu zaledwie 90 sekund. 

 

Przyczepa standardowo wyposażona jest w rozsuwaną oś – każde koło może być wysunięte na zewnątrz o ok. 30 cm, dzięki czemu szerokość podwozia podczas jazdy na polu wzrasta z 3 do 3,56 m. Zwiększa to stabilność Titana, zwłaszcza na pochyłościach, a także ogranicza ugniatanie gleby, ponieważ koła przyczepy nie podążają po śladach kół ciągnika. Mniejsze ugniatanie zapewnia też duże ogumienie, o rozmiarze 900/60 R 32, a opcjonalnie dostępny jest gąsienicowy układ jezdny o powierzchni styku 4,2 m².

 

Co ważne, model Titan 34 UW wyróżnia się maksymalnie uproszczoną konstrukcją, w której zastosowano tylko jeden ślimak wyładowczy (o średnicy 600 mm i wydajności 18 t/min, co oznacza, że przeładowanie całej zawartości przyczepy zajmuje tylko ok. 90 s), co zmniejsza awaryjność maszyny. Podczas pracy na polu ślimak zostaje rozłożony i bezpiecznie umieszczony na siodłowatej podporze. W pozycji transportowej złożony ślimak nie wystaje z żadnej strony. 

Opcjonalnie przyczepa może być wyposażona w zwijaną plandekę oraz w wagę z trzema sensorami. Do wyboru są również hamulce pneumatyczne oraz dobrze widoczny wskaźnik stanu otworu zasuwa ślimaka. Z podestu na dyszlu można przejść po drabince na wóz lub wejść do wozu. W wozie na ślimaku umieszczone są szczeble umożliwiające wejście do środka w celu wyczyszczenia go lub konserwacji.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.