Nowości

Horsch - Sprinter NT

Data publikacji:

Siewniki Horsch Sprinter NT to wyjątkowe produkcje. Przystosowane konstrukcyjnie do przeprowadzenia siewu bezpośredniego gwarantują najwyższą wydajność. Wszystkie trzy dostępne modele zostały opracowane z myślą o największych gospodarstwach.

  Horsch to znany specjalista w produkcji maszyn uprawowych, ale nie tylko. Siewniki, maszyny uprawowe, a od kilku lat również opryskiwacze niemieckiej firmy znane są na całym świecie. Oferta przedsiębiorstwa obejmuje maszyny szerokiego zastosowania oraz konstrukcje bardziej specjalistyczne. W tej drugiej grupie znajduje się Sprinter NT, czyli zębowy siewnik do siewu bezpośredniego.
  Cała gama siewników Sprinter NT obejmuje trzy modele. Najmniejszy z nich (11 NT) pracuje na szerokości 10,8 m. Większy – 15 NT – podczas jednego przejazdu obsiewa pas o szerokości 15 m. Z kolei Sprinter 24 NT to maszyna opracowana z myślą o największych gospodarstwach oraz firmach usługowych, bowiem szerokość robocza w tym modelu wynosi aż 24 m. Podczas transportu szerokość robocza wynosi 6,6 lub 6,75 m (w przypadku 24 NT).

  Siew w wilgotnej warstwie gleby

  Budowa siewnika oparta jest na solidnej prostokątnej ramie, na której zamontowane są redlice siewne. W zależności od modelu liczba redlic wynosi od 36 w najmniejszym modelu do aż 80 w największym. Redlice rozmieszczone są w trzech rzędach, przy czym każda z nich została wyposażona w koło kopiujące. Rozstaw międzyrzędzi wynosi 30 cm. Docisk redlic jest regulowany w zakresie od 5 do 120 kg. Horsch podkreśla, że ich pomysł na siew bezpośredni realizowany jest zgodnie z technologią siewu według zasady otwartej skiby. Celem jest tutaj umieszczenie nasiona głębiej, w bardziej wilgotnych warstwach gleby. Po tym wysiany materiał jest przykrywany 2-3 cm gleby i dociśnięty wspomnianą wyżej rolką. W efekcie nasiona mają lepsze warunki podczas wschodów, co może być szczególnie przydatne w regionach o klimacie kontynentalnym, kiedy ilość opadów w kluczowym dla wzrostu momencie jest niewielka.


  Elementem charakterystycznym dla niemieckich siewników są gigantycznych rozmiarów zbiorniki. W modelach 11 NT i 15 NT skrzynia nasienna ma pojemność 12 000 l. Natomiast w modelu 24 NT – 17 000 l. We wszystkich przypadkach zbiornik osadzony jest na jednoosiowym układzie jezdnym. Wysokość napełnienia wynosi 3,4 lub 3,55 m w zależności od modelu.
  Siewniki z rodziny Sprinter NT to konstrukcje wyjątkowo potężne. Najbardziej okazały przedstawiciel serii wyróżnia się masą na poziomie niemal 22 t (sekcja robocza oraz zbiornik) i prawie 18 m długości (9,6 m bez zbiornika). To pociąga za sobą konkretne wymagania stawiane przed ciągnikiem. Zapotrzebowanie na moc w Sprinterze 11 NT wynosi od 285 do 320 KM. Wersja 15-metrowa potrzebuje ciągnika dysponującego mocą w zakresie od 350 do 400 KM. Model 24 NT to monstrualna konstrukcja przeznaczona do pracy z największymi ciągnikami o mocy od 550 do 600 KM.
  BK

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atrexpress

  zobacz więcej

  Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.