[ATR] Aktualności horschuprawa

Horsch - rekordowy rok

Data publikacji:
horsch logo na polu

W 2017 roku firma Horsch Maschinen GmbH osiągnąła najwyższą sprzedaż w historii firmy rzędu 356 milionów euro - to aż 19% wzrostu w porównaniu z rokiem 2016.

Horsch jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w branży maszyn rolniczych. Eksport bawarskiego producenta nadal rośnie i obecnie wynosi 80% sprzedaży, czemu towarzyszy również wzrost obrotów o 20% na rynku rodzimym. Sprzedaż do krajów Europy Wschodniej stanowi 53%, przy czym eksport na Ukrainę jest jednym z większych sukcesów firmy. Na Europę Zachodnią przypada 20%, a na pozostałe kraje świata 7%, przy czym w tym ostatnim przypadku sprzedaż również gwałtownie rośnie między innymi ze względu na rosnący popyt w Chinach lub rozpoczęcie własnej produkcji i sprzedaży w Brazylii po tym, jak zdobyto już dobre doświadczenia i osiągnięto spore sukcesy w Ameryce Północnej i Kanadzie.

Ciągły rozwój

Wzrasta także liczba pracowników firmy – obecnie na całym świecie pracuje w niej ok. 1600 osób. Napływ zamówień na 2018 rok utrzymuje się na wysokim, stabilnym poziomie, dlatego też Horsch planuje zwiększenie sprzedaży. Obecnie we wszystkich fabrykach w Niemczech dokonuje się sporych inwestycji w celu zaspokojenia rosnącego popytu na wszystkie produkty firmy. Niedługo w zakładzie produkcyjnym w Ronneburgu zostanie ukończona nowa hala, a w fabryce w Landau do jesieni produkcja opryskiwaczy niemal się podwoi. Podczas gdy w Rosji w 2017 roku uroczyście oddano do użytku nową halę produkcyjną, to w siedzibie Horsch'a na Ukrainie planuje się dokonanie jej znacznej rozbudowy w tym roku. Również w Brazylii stworzono rozwiązania umożliwiające zwiększenie mocy produkcyjnych. Aby dalej rozwijać się na amerykańskim rynku, zainwestowano w dziedzinę szkoleń w Downs, w Stanie Illinois. Powstała tam farma szkoleniowa i poletka doświadczalne położone w samym środku pasa kukurydzy, których celem jest pokazanie amerykańskim rolnikom najnowocześniejszych koncepcji uprawowych Horsch'a.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.