Nowości

Horsch - Nowe siewniki serii Maestro

Data publikacji:

Firma Horsch poszerza obecnie swoją gamę siewników do siewu punktowego serii Maestro o produkty CV i RV.

    siewnik maestrosiewnik maestro

Siewnik Maestro CV dostępny jest w wersji 8- i 12-rzędowej oraz 9-rzędowej. Jednostki wysiewające mocowane są elastycznie, przez co można zmieniać liczbę rzędów i odległość między nimi. Centralny zbiornik ma pojemność 3000 l na nawóz i 800 l na nasiona. Jeśli zbiornik centralny jest wykorzystywany tylko do nawożenia, to jego objętość wynosi 3000 l na nawóz i 70 l na materiał siewny w rzędzie. W maszynie zastosowano także zupełnie nowy dozownik Air Vac łatwy w ustawieniu i dozujący materiał siewny z bardzo dużą dokładnością. Napędzany elektrycznie dozownik próżniowy Air Vac pracuje bez skrobaków i dzięki temu nie wymaga dodatkowej regulacji. Jego obsługa ogranicza się do wyboru odpowiedniej tarczy dozującej w zależności od wybranego materiału siewnego (małe lub duże nasiona). Zespół wysiewający zapewnia maksymalną trwałość i duży nacisk hydrauliczny redlicy. Połączenie z ramą główną zostało zamienione na profil zaciskowy, aby umożliwić łatwą zmianę liczby rzędów z 8 na 12. Aplikacja nawozu odbywa się  oddzielnie, przy pomocy jednotarczowej redlicy nawozowej prowadzonej na głębokości, która sprawdza się idealnie również na ciężkich, spoistych glebach. Redlica nawozowa montowana jest do zespołu wysiewającego, dzięki czemu pozostaje prosta w obsłudze nawet przy zmianie rozstawu rzędów. W siewniku Maestro RV na każdy rząd przypada jeden zbiornik na materiał siewny, ale oprócz tego zastosowano też centralny zbiornik na nawóz i nasiona zaadaptowany ze znanego już modelu Maestro SW. Technologia ta nosi nazwę MTS - Main Tank. Rozwiązanie to stanowi główną różnicę w stosunku do modelu CV.

Sprawdzone rozwiązania

Nowe siewniki serii Maestro posiadają również sprawdzone już technologie gwarantujące oszczędność materiału siewnego i nawozów. Section Control to funkcja, która umożliwia automatyczne wyłączanie i załączanie sekcji belki. Poprzez wykorzystanie systemu GPS określa się aktualną pozycję maszyny i automatycznie definiuje segmenty lub połowy szerokości roboczej, które można wyłączyć na danym obszarze np. w pobliżu granic pola, na nawrotach itd. Funkcja Variable Rate z kolei pozwala na fragmentaryczną aplikację materiału siewnego i nawozów. Poprzez wykorzystanie odpowiedniej mapy pozwala ustalić optymalną ilość nawozu i nasion aplikowaną na każdą zdefiniowaną wcześniej część pola.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.