[ATR] Nowości horschopryskiwacze

Horsch - Leeb 4 AX w wersji ekonomicznej

Data publikacji:
Horsch Leeb 4 AX

Firma Horsch rozszerza asortyment opryskiwaczy dla właścicieli gospodarstw o średnim areale, jednak zadowalających się uboższym standardem oraz mniej rozbudowaną konfiguracją i zaawansowaną techniką. Dla tej nowej i perspektywicznej dla renomowanego producenta grupy odbiorców adresowany jest zaczepiany opryskiwacz Leeb 4 AX w klasie 4000 l, z wyposażeniem obejmującym jedynie najważniejsze elementy i rozwiązania zapewniające efektywne, precyzyjne i bezpieczne zabiegi.

Dotychczas Horsch był nieobecny w segmencie prostych maszyn o pojemności 4000 l i nie posiadał alternatywy dla swoich naszpikowanych najnowocześniejszą techniką, oferowanych w wielu wersjach i wariantach opryskiwaczy Leeb LT. Sytuacja zmieniła się wraz z zapowiedzią wprowadzenia modelu Leeb 4 AX, który pojawi się na rynku już wiosną 2019 r.

Prosto, bez kompromisów

W wypadku nowego modelu firma oczywiście nie zamierza iść na żadne kompromisy, jeśli chodzi o funkcjonalność, bezpieczeństwo i jakość zabiegów. Dlatego również Leeb 4 AX, podobnie jak inne opryskiwacze polowe Horscha, został wyposażony w sprawdzony system Leeb Boom Control, który zapewnia optymalne prowadzenie belki w każdych warunkach, w odległości 50 cm od opryskiwanej powierzchni, przy prędkości roboczej sięgającej do 15 km/h. Nowy model wyposażono również w 35-litrowy rozwadniacz, znany z dużych opryskiwaczy Leeb, umożliwiający szybkie i dokładne rozpuszczanie proszków i granulatów.
Maszyna jest wyposażona w napędzaną od WOM pompę membranowo-tłokową o wydajności 270 lub 400 l/min, do wyboru. Centrum rozdziału cieczy tworzą dwa mechaniczne, solidne i proste w użyciu zawory wielodrożne, z których jednym obsługuje się funkcje ssania, a drugim funkcje tłoczenia.
Wykonany z tworzywa sztucznego zbiornik główny opryskiwacza ma pojemność 3800 l, a zbiornik na czystą wodę do płukania układu cieczowego mieści 400 l. Wysoka jakość powierzchni wewnętrznej i zewnętrznej zbiornika ułatwia jego czyszczenie. Na początek Leeb 4 AX ma być dostępny z belkami o szerokości od 18 do 30 m, podzielnymi na pięć do dziewięciu sekcji, z dyszami rozstawionymi w standardowej odległości co 50 cm.
Zależnie od potrzeby maszyna może być wyposażona w dyszel na zaczep górny lub dolny. Opcjonalnie można otrzymać automatyczne kierowanie dyszlem, co zapewnia poruszanie się opryskiwacza dokładnie po śladach kół ciągnika. Rozstaw kół opryskiwacza można regulować w zakresie od 1,5 do 2,25 m i zmieniać w dowolnym momencie. Leeb 4 AX jest poza tym całkowicie kompatybilny z Isobusi może być sterowany np. za pomocą sprawdzonego terminala Horsch lub innego, zgodnego z tym standardem.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.