Aktualności

Holmer Maschinenbau - nastawieni na przyszłość

Data publikacji:

Powierzchnię 140 tys. m² ma nowy teren należący do spółki Holmer, położony w Schierling koło Ratyzbony. To tutaj, w odległości zaledwie 5 kilometrów od obecnego zakładu w Eggmühl, firma będzie budować swoją przyszłość. Na początek w nowej lokalizacji powstanie centrum logistyczne, a docelowo mają tu zostać przeniesione wszystkie trzy oddziały - z Eggmühl, Ratyzbony i Rogging.

Oficjalne wbicie tradycyjnej „pierwszej łopaty” pod nową inwestycję wartą ok. 10 mln euro odbyło się 28 lipca br., a w uroczystości uczestniczyli przedstawiciele właścicieli firmy Holmer, kadry pracowniczej, lokalnych władz i generalnego wykonawcy. – To doskonałe miejsce na nasze centrum logistyczne. Około 40 naszych pracowników znajdzie tu optymalne środowisko pracy, dostosowane zwłaszcza pod kątem bardzo dużych części zamiennych. Z kolei nasi klienci skorzystają na szybszym serwisie, dzięki ulepszonym procesom i większej wydajności – cieszy się na nowe hale Wolfgang Bergmann, dyrektor zarządzający firmy Holmer.
Radości nie kryje również burmistrza Schierling Christian Kiendl, który jest dumny z tego, że firma Holmer zdecydowała się pozostać wierna gminie Schierling i swoim korzeniom, i dla którego inwestycja miejscowej firmy to kolejny ważny etap w rozwoju gminy.

Szybka budowa

Według harmonogramu budowa ma posuwać się szybko do przodu. Grunt pod prace budowlane był już przygotowany wcześniej, a pierwsze roboty pod nowe hale rozpoczęły się bezpośrednio po wbiciu pierwszej łopaty. Przeprowadzka do nowego centrum logistycznego nastąpi po obecnej kampanii buraczanej, czyli na wiosnę 2018 r. Zakończenie robót związanych z otoczeniem hal planowane jest na kwiecień przyszłego roku.
W magazynie części zamiennych firmy Holmer znajduje się ok. 40 tys. różnych artykułów, a pracownicy wysyłają rocznie ok. milion części na cały świat, nawet do tak odległych krajów, jak Chiny i Chile. W nowym centrum logistycznym w halach o powierzchni ok. 7500 m² znajdzie się dostatecznie dużo miejsca dla wszystkich części. Łącznie z wiatami oraz rampami za- i rozładunkowymi centrum zajmie 9500 m², nie licząc parkingów i powierzchni pod gołym niebem.

Więcej przeczytasz w nr 17/18 atr express - aktualności techniki rolniczej

SS

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.