Technika

Holaras/Agrotechnik - Tafiły Równo na pryzmie

Data publikacji:

Holandia słynie z produkcji mleka na wysokim poziomie od zawsze, tak samo od lat za wzorcowe uchodzą w tym segmencie również holenderskie maszyny. Interesującą propozycję w grupie maszyn ułatwiających efektywne przechowywanie kiszonki w silosie stanowią równiarki do pryzm marki Holaras oferowane na naszym rynku przez pochodzącą z Podlasia firmę Agrotechnik Tafiły.

W procesie przygotowania pryzmy należy pamiętać o tym, iż nakładanie i ugniatanie materiału zakiszanego powinno następować warstwowo. Do zachowania odpowiedniej grubości warstw zielonki konieczne jest odpowiednie rozprowadzenie materiału, co nastręcza szczególnych problemów przy krawędziach (ścianach bocznych) silosów. Rozwiązaniem problemu są równiarki do pryzm, oferowane m.in. przez firmę Holaras. Oferta holenderskiego producenta w tym zakresie jest bardzo szeroka - obejmuje 5 modeli o masie od 1050 do 2250 kg. Maszyny wyposażone są w dwa rotory i zapewniają szerokość roboczą 6 m (składane hydraulicznie do transportu - standard lub opcja, szerokość - 3 m), dzięki czemu są w stanie intensywnie i efektywnie wyrównywać duże ilości kiszonki. Charakteryzujące się wyjątkowo solidną budową maszyny napędzane są od wałka WOM (H-Jumbo-S - hydromotor) i zawieszane na 3-punktowym układzie zawieszenia lub z przodu ciągnika (w zależności od modelu). Mogą współpracować z traktorem o mocy do 180 KM (układ hydrauliczny 40 l/180 barów).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.