Gospodarka i rolnictwo

Holandia: Chocomel w opakowaniach złożonych w 80% z surowców roślinnych

Data publikacji:

Zrównoważona produkcja zajmuje ważne miejsce w filozofii działania firmy mleczarskiej FrieslandCampina. Teraz firma ogłosiła, że jest pierwszym producentem żywności na świecie, który zdecydował się na nowe, innowacyjne opakowanie z tektury, które to opakowanie jest wykonane w 80% z drewna i trzciny cukrowej.

Zastosowane materiały z drewna pochodzą w 100% z lasów certyfikowanych znakiem FSC. Nawet korek i górna część opakowania pochodzi z surowców roślinnych.
Tym samym FrieslandCampina osiągnęła pułap najwyższego możliwego, czterogwiazdkowego certyfikatu „Ok Biobased” Jest on wydawany przez uznaną na całym świecie organizację inspekcyjną i certyfikacyjną Vinçotte. W porównaniu z poprzednim opakowaniem, nowe opakowanie Chocomel zapewnia oszczędność CO2 na poziomie 17% (według niezależnego, szwedzkiego instytutu badań środowiskowych IVL).

Źródło: forummleczarskie.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.