[ATR] Nowości

HMS/ATA-Technik Do siewu z Turcji

Data publikacji:

W ofercie wielkopolskiej firmy ATA-Technik pojawiły się właśnie produkty nowej na naszym rynku marki. Firma z siedzibą w Budzyniu została wyłącznym przedstawicielem na Polskę (w trakcie budowy jest sieć sprzedaży) tureckiej marki HMS - znanego na tamtejszym rynku producenta siewników punktowych, siewników zbożowych oraz rozsiewaczy nawozów. Maszyny HMS są eksportowane do 20 krajów.

Zawieszane rozsiewacze nawozów z serii A są łączone z ciągnikiem poprzez trzypunktowy układ zawieszenia TUZ. W wersji podstawowej rozsiewacz ma pojemność 650 l, ale za pomocą dedykowanych nadstawek można ją zwiększyć do 850 lub 1000 l. Hydrauliczne sterowanie wysiewem nawozu odbywa się z kabiny ciągnika. Oferowana szerokość wysiewu wynosi od 10 do 24 m, szerokość robocza regulowana jest za pomocą kąta i długości łopatek na tarczy wysiewającej w zależności od rodzaju nawozu. Rozsiewacze wyposażono w 2 tarcze wysiewające. Zbiornik na nawóz ma kształt odwróconej litery „V”, co gwarantuje optymalne osuwanie się wysiewanego materiału. W dolnej części zbiornika dodatkowo zamontowane jest pionowe mieszadło umożliwiające stały i płynny przepływ nawozu.
Drugą gamą oferowanych rozsiewaczy nawozu jest seria S. W jej skład wchodzą dwutarczowe rozsiewacze nawozu podwieszane na TUZ i ciągnięte za pomocą dedykowanego wózka. Podstawowa pojemność rozsiewacza wynosi 900 l i podobnie jak w serii A może być zwiększona za pomocą nadstawek. Maksymalna oferowana pojemność to aż 3500 l w wersji S3500 Large. Szerokość robocza wynosi od 10 do 36 m. Sterowanie i regulacja maszyny są analogiczne do tych z serii A.

Specjaliści od siewu

Kolejną maszyną od tureckiego producenta jest pneumatyczny siewnik punktowy Pinadisc, przeznaczony do precyzyjnego wysiewu wszystkich rodzajów nasion (kukurydza, burak, rzepak, itp.). Umożliwia siew nasion o pożądanej obsadzie i odległości w rzędzie, zapewniając wysoką wydajność i precyzję siewu. Prezentowany siewnik może być produkowany w ilościach rzędów: 2, 4, 5, 6, 7, 8 lub 12. Za pomocą talerzy tworzone są bruzdy do wysiewu nasion podawanych ze zbiornika ze stali nierdzewnej. Napęd siewnika realizowany jest poprzez koła podporowe wyposażone w sprzęgła. Każda sekcja wysiewająca składa się z 2 talerzy podających nasiona do bruzdy. Regulacja głębokości siewu w zależności od rodzaju nasion i gleby odbywa się za pomocą szerokich kół podporowych. Nastawiane w zależności od rodzaju gleby koła dogniatające w układzie V są umieszczone za zespołem wysiewającym nasiona. Międzyrzędzia można regulować w rozstawach od 45 do 75 cm. Siewnik punktowy posiada także ramę teleskopową, która pozwala zsunąć maszynę do szerokości transportowej.
Specjalnością HMS są też siewniki zbożowe, trwałe i proste w obsłudze. Na wyróżnienie zasługuje innowacyjny dwutalerzowy siewnik Miawdisc z kołami dociskowymi. Prezentowany siewnik to maszyna uniwersalna. Przeznaczony jest do wysiewania różnego rodzaju nasion, na terenach płaskich, jak i pochyłych. Wyposażony jest w dwurzędowe rolki wysiewające zapewniające precyzyjne dawkowanie nasion. Specjalnie zaprojektowana skrzynia biegów z 3 krzywkami umożliwia obrót kół zębatych z bardzo małymi prędkościami. Pozwala to na wysiew bardzo małych nasion. Wyposażenie standardowe maszyny obejmuje aplikator typu „jaskółka” i układ hydraulicznej regulacji głębokości siewu. Opcjonalnie dostępny jest system do wysiewu nawozu oraz elektryczny lub elektroniczny system ścieżkowania.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.