Hiszpania – na przekór suszy

Data publikacji:
maszyna john deere
hiszpania rolnictwo

W 2017 r. rynek hiszpański, którego sektor polowej produkcji roślinnej jest często nękany przez suszę, a co za tym idzie skazany na niskie plony, odnotował wzrost o 8,9% (drugi raz z rzędu o prawie taką samą wartość), do 12 457 maszyn.

Grupa Argo (+50,3%) z jej markami Landini i McCormick oraz indyjska marka Solis (+170,6%) i producenci kompaktowych maszyn z napędem na wszystkie koła należący do grupy BCS (BCS, Ferrari, Pasquali) odnotowali nadzwyczajne wzrosty. Powyżej średniej rynkowej wzrosły również marki należące do koncernu AGCO (+19,6%), przede wszystkim Massey Ferguson (+24,2%). Nieznacznie poniżej przeciętnej wypadli tradycyjni liderzy rynkowi - John Deere, New Holland, Case IH oraz Claas - wyjątkiem była Kubota (-5,5%). Znaczne spadku odnotowały z kolei tradycyjnie silne w Hiszpanii marki gdupy SDF (-14,5%).

Zobacz jak wygląda sytuacji w poszczególnych krajach - Rynek ciągników 2017 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat europejskiego rynku ciągników? Czytaj atr express 10/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.