[ATR] Gospodarka i rolnictwo

Hilton rezygnuje z jajek z chowu klatkowego

Data publikacji:

Sieć hoteli Hilton rezygnuje z używania jajek z chowu klatkowego we wszystkich swoich placówkach na świecie.

Amerykańska sieć zdecydowała się na ten krok w wyniku globalnej kampanii protestacyjnej, która rozpoczęła fundacja Alberta Schweitzera.

Hilton zdecydował o wycofaniu jajek z chowu klatkowego zaledwie dzień po rozpoczęciu akcji protestacyjnej, do której przyłączyło 63 międzynarodowych organizacji działających na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt.

Do 2025 roku wszystkie hotele tej sieci będą korzystać z jaj z alternatywnych form hodowli.

Karolina Skowron, dyrektorka Fundacji Alberta Schweitzera, powiedziała portalowi wiadomościhandlowe.pl, że jest bardzo zadowolona, że siec tak szybko i pozytywnie zareagowała na kampanię fundacji.

Hilton jest kolejną po Marriott, Hyatt i InterContinental globalną siecią hotelową, która deklaruje rezygnację z jaj klatkowych. Fundacja czeka teraz na reakcję sieci Best Western Hotels & Resorts, do której także zwrócono się z zaprzestaniem używania jaj z chowu klatkowego - informują wiadomościhandlowe.pl.

Akcja protestacyjna rozpoczęła się od demonstracji przed hotelem Hilton w Warszawie. Do sieci Hilton i Best Western wysłano internetowe petycje które w ciągu doby podpisało  ponad 10 tys. osób.

Źródło: Rzeczpospolita

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.