Aktualności

Hemisphere i Augmenta uzupełniają portfolio CNH Industrial

Data publikacji:

Koncern CNH Industrial kupuje dwóch specjalistów w zakresie technologii pozycjonowania satelitarnego i rozpoznawania obrazów - firmy Hemisphere i Augmenta.

    Hemisphere i Augmenta uzupełniają portfolio CNH Industrial

Pierwszą z przejętych firm jest Hemisphere GNSS, przedsiębiorstwo zajmujące się globalnym pozycjonowaniem satelitarnym z siedzibą w Scotsdale, w amerykańskim stanie Arizona. Cena zakupu została wstępnie ustalona na 175 mln USD i ma być sfinansowana z istniejących środków gotówkowych. Oczekuje się, że zamknięcie transakcji nastąpi po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód w III kwartale 2023 r.
Według CNH przejęcie jest decydującym krokiem w kierunku wprowadzenia zautomatyzowanych i autonomicznych rozwiązań dla rolnictwa i budownictwa. Po przejęciu m.in. marki Raven w 2022 r. kolejny dostawca technologii precyzyjnych i nawigacyjnych dołącza bowiem do koncernu.

Hemisphere ze swoim autorskim Systemem Globalnej Nawigacji Satelitarnej (GNSS) oferuje rozwiązania dla rolnictwa, budownictwa, górnictwa i przemysłu morskiego. Firma opracowuje m.in. systemy elektroniczne i rozwiązania programowe. Do jej głównych kompetencji technologicznych należą m.in. specyficzne dla aplikacji układy scalone, przetwarzanie sygnałów wysokiej częstotliwości, algorytmy nawigacyjne czy projekty korekcji satelitarnej. Hemisphere będzie nadal działać jako niezależne przedsiębiorstwo z oddziałami w USA, Kanadzie i Australii.

CNH Industrial nabyło również Augmenta, firmę zajmującą się przetwarzaniem obrazu, aby wzmocnić tym samym rozbudowę swojej technologii Sense & Act.

– Technologia przetwarzania obrazu Augmenta, w której koncern posiadał wcześniej 10,5% udziałów jako inwestor mniejszościowy, zostanie bezpośrednio włączona do oferty i pod marką Raven stanie się częścią portfolio technologii precyzyjnej

– tak twierdzi Derek Neilson, prezes ds. rolnictwa w CNH Industrial.

Firma zachowa swoich dotychczasowych pracowników i biura w Grecji i w USA. CNH Industrial przejmie Augmenta Holding SAS za 110 mln USD. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.