Technika

HAWE Wester - Wywrotki unowocześnione

Data publikacji:

Cieszące się dużym powodzeniem przyczepy skorupowe MK firmy HAWE Wester zostały poddane gruntownej modernizacji. Odnowiona seria obejmuje modele o dopuszczalnej masie całkowitej od 20 do 34 t, na podwoziach typu tandem i tridem. Zastosowanie nowych profili i nowych, specjalnych rodzajów stali pozwoliło konstruktorom zredukować o około 10% masę własną przyczep w porównaniu z dotychczasowymi modelami, dzięki czemu wzrosło ich obciążenie użytkowe.

  Pięć dostępnych modeli jest seryjnie wyposażonych w podwozia homologowane do 40 km/h, na osiach BPW z kierowaniem nadążnym (biernym), na wysokiej jakości resorach parabolicznych, a w opcji z zawieszeniem hydropneumatycznym. W standardzie resorowany jest również dyszel - mechanicznie, a w większych modelach hydrauliczne, co zapewnia stabilność, zwłaszcza podczas jazdy w terenie. Stabilizację w trakcie wysypu gwarantuje natomiast hydrauliczna podpora tylnej osi, również należąca do wyposażenia seryjnego.

  Do tyłu lub na bok

  Wszystkie wywrotki MK są obecnie dostarczane z nowym ogumieniem 600/50 R 22,5 lub 650/55 R 26,5 (tridem) w standardzie, ale na życzenie można otrzymać opony w innym rozmiarze, w różnych wariantach profilu czy bieżnika. W standardzie przyczepy mają wywrot do tyłu oraz szczelną, otwieraną hydraulicznie tylną burtę z zasuwą zsypową do zboża. Wyposażenie seryjne obejmuje ponadto m.in. drabinkę, tylny zaczep i gniazda instalacji elektrycznej oraz pneumatycznej do drugiej przyczepy, tylne światła zamocowane uchylnie (z opcjonalną kratką ochronną).
  W opcji dostępne są przyczepy ze zmodyfikowaną skrzynią z wywrotem na lewą stronę, z uchylną boczną burtą. Producent przygotował także odpowiednie nadbudowy typu MK przystosowane do podwozi tandem i tridem, przeznaczone dla systemu wymiennych nadwozi Hawe.
  Na liście wyposażenia dodatkowego są także m.in. nadstawy, zwiększające możliwości transportowe przyczep w zakresie pasz objętościowych, podest roboczy i wodoszczelna plandeka ze stelażem na ramie, rozkładana i składana w łatwy sposób za pomocą mechanizmu korbowego.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atrexpress

  zobacz więcej

  Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.