[ATR] Nowości hardi

Hardi Twin Force z systemem pulsacyjnym PWM

Data publikacji:
hardi twin force

W innowacyjny sposób firma Hardi połączyła dwie technologie zapewniające redukcję znoszenia. Dzięki Twin Force oraz systemowi modulacji szerokości impulsów (PWM) opryskiwacz uzyskuje teraz wysoką precyzję i szybkość aplikacji przy niskim zużyciu środków chemicznych i praktycznie bez znoszenia. Rozwiązanie to jest korzystne zarówno dla rolnika, jak i środowiska.

Twin jest unikalnym systemem firmy Hardi, który został opracowany w oparciu o doświadczenia zdobyte z opryskiwaczy sadowniczych. Umożliwia on prowadzenie wydajnego oprysku także w trudnych warunkach pogodowych. Zamontowane po prawej i lewej stronie belki wentylatory pozwalają na regulację siły i kąta nadmuchu. Dzięki wykorzystaniu ukierunkowanego przepływu powietrza, system ten może zmniejszyć znoszenie nawet o 80%. Rezultatem jest bardziej precyzyjny oprysk, a tym samym zmniejszenie zużycia środków ochrony roślin i wody nawet o 30%. Belka Twin Force jest obecnie wyposażona w nową sekcję środkową z systemem zarządzania AutoTerrain, który zapobiega niepożądanym ruchom belki w czasie pracy. Nowym rozwiązaniem jest też hydrauliczny system zapobiegający odchylaniu się belki polowej oraz możliwość pracy z pochyleniem ujemnym w razie potrzeby.

 Drugą z zaimplementowanych w belce technologii jest system modulacji szerokości impulsów (PWM, ang. Pulse-Width Modulation), który umożliwia dalszą redukcję znoszenia. System PWM wykorzystuje metodę pulsacyjną zamiast ciśnieniowej, aby zapewnić właściwą objętość dawki podczas aplikacji. Zastosowane elektromagnesy włączają i wyłączają przepływ rozpylaczy do 20 razy na sekundę (częstotliwość pracy do 20 Hz). System PWM gwarantuje również utrzymywanie optymalnej wielkości kropli, niezależnie od zmian prędkości jazdy (±40%), a wymiana dysz w celu uzyskania określonych wielkości kropli nie jest już konieczna. Ponieważ Pulse System kontroluje dawkę dla każdej dyszy z osobna, nie ma także problemów z dozowaniem oprysku podczas zawracania.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.