Nowości

Hardi - Na dwa rozpylacze

Data publikacji:

Zmieniające się podczas oprysku warunki stanowią duże utrudnienie w prawidłowej aplikacji preparatu. Aby temu przeciwdziałać, producenci opracowują systemy pozwalające reagować na bieżąco na sytuację na polu. Rozwiązania tego typu ma w swoim arsenale również firma Hardi, oferująca m.in. od ubiegłego roku system AutoSelect, oparty na sterowanych pneumatycznie głowicach z dwoma rozpylaczami ustawionymi w pozycji roboczej.

    hardi rozpylacze

System zapewnia dużą elastyczność zabiegów, gdyż pozwala natychmiast reagować na zmienne warunki poprzez dobór właściwego rozpylacza, bez konieczności przestawiania głowic wielopozycyjnych na belce. AutoSelect umożliwia oprysk tylko jednym z dwóch rozpylaczy, które operator ma do dyspozycji w każdej głowicy, względnie dwoma rozpylaczami jednocześnie, zarówno w trybie sterowania ręcznego, jak i automatycznego. W tym drugim wypadku system pracuje przy zdefiniowanym wstępnie ciśnieniu roboczym lub prędkości zabiegu i przełącza dysze samodzielnie.

Optymalnie w każdych warunkach

Skuteczny oprysk można uzyskać przy zastosowaniu na każdej głowicy np. rozpylacza  antyznoszeniowego oraz klasycznego rozpylacza płaskostrumieniowego. Dzięki temu przy silniejszym wietrze, na uwrociach i w innych strefach buforowych narażonych na zwiększone znoszenie, można korzystać z rozpylaczy ograniczających wpływ wiatru, podczas gdy do ochrony łanu wewnątrz pola można włączyć dysze płaskostrumieniowe. Ustawienia parametrów roboczych dla każdego typu rozpylaczy można oczywiście na bieżąco odpowiednio dostosowywać do siły wiatru. Z tego względu rozwiązanie to jest również bardzo skuteczne w wypadku częstych zmian prędkości roboczej, nawet w dużym zakresie (możliwość pracy jednocześnie dwiema dyszami zwiększa wydatek), a także gdy zachodzi konieczność zmiany dawki cieczy opryskowej podczas pracy, co można uzyskać w pełnym ruchu bez obniżenia jakości zabiegu, włączając odpowiednie dysze lub ich kombinację. Ponieważ do utrzymania wymaganej dawki na ha nie trzeba zmieniać ciśnienia roboczego, charakterystyka i wielkość kropel zostają utrzymane.
System AutoSelect dołączył do sprawdzonego, podobnego układu PrimeFlow, na którego bazie powstał, ale z którym nie jest zamienny. Może obsługiwać 9 do 13 sekcji na belce, każda po maksymalnie 8 głowic z dwiema dyszami. Współpracuje z zalecanym terminalem Hardi Isobus HC 9600 i do działania wymaga podłączenia do instalacji pneumatycznej ciągnika. 

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.