[ATR] Aktualności hardi

Hardi/Matrot - Łączenie sił

Data publikacji:
hardi rubicon

Marki Hardi oraz Matrot, znane w branży rolniczej z produkcji opryskiwaczy, łączą siły. Współpraca obu firm funkcjonujących pod banderą Exel Industries zostanie bowiem rozwinięta.

Hardi Group i Matrot współpracowały między sobą już niejednokrotnie. Najnowszym i najbardziej znamienitym efektem tej współpracy jest Rubicon 9000. To gigantyczny opryskiwacz samojezdny opracowany z myślą o farmerach z Ameryki Północnej oraz o rynku australijskim. Sercem tego wyjątkowego opryskiwacza jest silnik o mocy 386 KM. Maszynę wyposażono m.in. w zbiornik cieczowy o pojemności 9000 l i belkę polową o szerokości roboczej 48 m. Model ten może pracować z maksymalną prędkością do 35 km/h. Maszyna została zaprezentowana i wprowadzona do sprzedaży pod koniec 2016 roku w Australii, a niebawem pojawi się również na innych rynkach sprzedażowych.
Nie jest tajemnicą, że osiągnięcie celu w postaci wspólnego opracowania i wyprodukowania maszyny na taką skalę wymaga świetnej organizacji zarówno na poziomie technicznym, organizacyjnym, jak i marketingowym. W tym przypadku kooperacja obu przedsiębiorstw przebiegała bardzo dobrze. W efekcie wspomniany wyżej opryskiwacz przeszedł już szereg testów w trakcie minionego sezonu wegetacyjnego i spotkał się z pozytywnymi opiniami testujących użytkowników. I, jak wspomniano wyżej, jest już w sprzedaży.
Podjęto więc decyzję, że współpraca pomiędzy dwiema firmami Matrot i Hardi zostanie rozwinięta w ramach fuzji w obszarze Grupy Hardi. Takie połączenie ma skutkować lepszym wypełnieniem rynku maszynami grupy zarówno we Francji, jak i w innych częściach świata. Celem jest oczywiście zwiększenie sprzedaży oraz projektowanie jeszcze lepszych konstrukcji.
Jednak w związku z tym, że w grupie funkcjonuje kilka marek mających od lat swoich klientów, potrzebne było opracowanie konkretnej strategii. We Francji dostępne będą produkty zarówno Hardi, Matrot, jak i Evrard. Matrot nieprzerwanie będzie prowadził sprzedaż opryskiwaczy samojezdnych z przednią belką polową. Hardi oraz Evrard będą oferować opryskiwacze zawieszane, ciągnione i samojezdne z tylnymi belkami. Fabryki we francuskich miastach Beaurainville i Noyers-Saint-Martin nie przerwą swojej działalności.
Natomiast poza rynkiem francuskim opryskiwacze samojezdne będą oferowane wyłącznie pod marką Hardi (z kilkoma wyjątkami, gdzie Matrot ma już renomę np. w Polsce).

BK
fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.