[ATR] Nowości hardiopryskiwacze

Hardi - Lepsze sterowanie

Data publikacji:
maszyny na polu

Jeśli chodzi o sterowanie opryskiwaczem, rolnikom powinna przypaść do gustu nowa, elektroniczna platforma SmartCom firmy Hardi. To w pełni kompatybilne z Isobus rozwiązanie zapewnia najwyższą precyzję zabiegów, większą wydajność, dużą elastyczność, szybszą obsługę, możliwość transferu danych w chmurze internetowej i zaawansowaną diagnostykę.

Platforma SmartCom pozwala wejść w świat plug-and-play w niemal nieograniczonym zakresie - pełne przystosowanie do Isobus oznacza łatwe podłączenie do ciągników i sterowników. Szybszy procesor oferuje jednocześnie bardziej dokładny i elastyczny system kontroli cieczy oraz szybszy i bardziej dokładny system regulacji parametrów zabiegu, a także najbardziej precyzyjny układ skrętu kół dzięki krótszym czasom reakcji i wykonywania poszczególnych funkcji.
Hardi SmartCom został przygotowany do pracy on-line, dzięki czemu umożliwia połączenie z rozwiązaniami w chmurze. Opracowano również nowy przewód SmartLink dający serwisowi możliwość aktualizacji oprogramowania opryskiwacza, diagnozowania błędów i dodawania funkcji bezpośrednio z narzędzia ServiceTool.

Łatwa diagnostyka

Narzędzie serwisowe Hardi ServiceTool pozwala łatwo zaktualizować platformę SmartCom oraz maszynę i jest przygotowane do połączeń i wymiany danych z chmurą w internecie. W przypadku maszyny oferuje dwie główne funkcje - po pierwsze służy do aktualizacji elektronicznych sterowników (ECU), po drugie jest wykorzystywane jako narzędzie diagnostyczne w terenie. Za pomocą ServiceTool serwisanci mogą poprzez połączenie internetowe podłączyć komputer do opryskiwacza i otrzymać raport o stanie maszyny, który jest generowany automatycznie (gdy tylko ServiceTool jest podłączony do opryskiwacza). Diagnoza ewentualnych usterek przeprowadzana jest poprzez odnajdywanie błędów na poziomie funkcji dzięki możliwości szybkiego lokalizowania wadliwych przewodów lub czujników.
Wszystkie opryskiwacze z systemem SmartCom są przygotowane do automatycznego przechowywania danych na serwerze w chmurze internetowej. Jeśli maszyna nie ma połączenia z siecią i znajduje się w trybie off-line, dane zostaną przesłane natychmiast po nawiązaniu połączenia internetowego.

Sieć modułowa

Cały system SmartCom ma budowę modułową i jeśli jest wymagana większa wydajność czy liczba funkcji, można go rozszerzać w sposób praktycznie nieograniczony, poprzez proste dodawanie kolejnych jednostek SmartCom. Moduły SmartCom i jednostki dystrybucji zasilania (PDU) są montowane w różnych miejscach opryskiwacza, a połączenia są zawsze realizowane między jednostkami PDU. Oznacza to, że od przodu na tył opryskiwacza biegnie tylko jeden przewód, co ogranicza okablowanie i eliminuje problemy związane z prowadzeniem wieloprzewodowych wiązek nad układem zawieszenia belki polowej czy układem sterowania podwozia w opryskiwaczach zaczepianych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.