Nowości Ochrona i nawożenie

Hardi Alpha Titanium z medalem

Data publikacji:

Zwiedzający stoisko Hardi Polska podczas ostatniej edycji Targów Agrotech w Kielcach mieli okazję obejrzeć najnowszy samojezdny opryskiwacz z serii Alpha Titanium. Nową maszynę wyróżnia nowoczesny design oraz wyposażenie, które podwyższa komfort i zwiększa wydajność pracy jak również poprawia precyzję oprysku. Ponadto w opryskiwaczu zastosowano szereg inteligentnych funkcji wpisujących maszynę w koncepcję nowoczesnego, cyfrowego rolnictwa.

    Od prawej: Bogdan Kozień i Tomasz Zieliński (obaj Hardi Polska) ze złotym medalem Targów Kielce.

    Od prawej: Bogdan Kozień i Tomasz Zieliński (obaj Hardi Polska) ze złotym medalem Targów Kielce.

Nowy design i dużo funkcjonalności 

To co z pewnością rzuciło się gościom w pierwszej kolejności to maska o zmienionym kształcie, która zapewnia nie tylko lepszy dostęp do kabiny kierowcy, ale także ułatwia czynności związane z serwisowaniem silnika. Kolejne wizualne elementy to kolorystyka oraz dodatkowe oświetlenie, które ma na celu poprawę widoczności podczas prac w porach nocnych. Zmianom stylistycznym poddano również kabinę, która teraz jest również amortyzowana pneumatycznie. W ten sposób użytkownik maszyny oprócz dostępnej amortyzacji osi uzyskuje dodatkowy, wyższy poziom komfortu. Ponadto konstrukcja kabiny zapewnia niezakłóconą widoczność na obszarze ponad 335° co przekłada się na bezpieczeństwo pracy. Wysoki poziom ergonomii pracy to zarówno wygodny fotel, wydajna, automatyczna klimatyzacja, systemy filtracji powietrza jak i wygodny podłokietnik SprayCenter z poziomu którego operator może sterować wszystkimi funkcjami maszyny. Większość funkcji jest podstępna w palcach jednej ręki a to za sprawą wielofunkcyjnej dźwigni zintegrowanej z podłokietnikiem. Do tego dochodzi pracujący w standardzie ISOBUS terminal z 12-calowym, dotykowym ekranem poprzez który operator może dokonać nastaw maszyny jak również mieć podgląd na parametry pracy i wskaźniki eksploatacyjne opryskiwacza.

Hydrauliczna regulacja rozstawu kół

Dużą zaletą opryskiwacza jest z pewnością hydrauliczna zmiana rozstawu kół, której można dokonywać podczas pracy z kabiny operatora. Producent oferuje opryskiwacz w dwóch wariantach rozstawu kół. Rozstaw kół w wersji S wynosi od 180 do 280 cm zaś w opcji M od 220 do 320 cm. Wynosząca 100 cm odległość pomiędzy minimalnym a maksymalnym rozstawem kół zapewnia dużą elastyczność podczas prac w polu czy poruszaniu się po drodze.

Redukcja zużycia pestycydów i wody dzięki systemowi Twin Force 

Charakterystycznym rozwiązaniem w maszynach marki Hardi dostępnym również w nowym modelu Alpha Titanium jest system Twin Force wykorzystujący regulowaną kurtynę do sterowania strumieniem powietrza. Rozwiązanie to pozwala zredukować znoszenie cieczy roboczej nawet o 80%. Przekłada się to na dochodzące do 30% oszczędności w zużyciu pestycydów i wynoszące nawet 50% oszczędności wody.

Systemy inteligentnego oprysku

Opryskiwacz Alpha Titanium wyposażono w systemy tzw. inteligentnego oprysku dzięki którym maszyna wpisuje się w koncepcję zrównoważonej produkcji minimalizującej negatywne skutki środowiskowe ze strony rolnictwa. Systemy PrimeFlow i AutoNozzleControl umożliwiają precyzyjną aplikację środków ochrony roślin przy zwiększonej prędkości jazdy. System AutoNozzleControl automatycznie otwiera i zamyka poszczególne dysze podczas oprysku współpracując z nawigacją satelitarną. Rozwiązanie zapobiegając powstawaniu nakładek podczas opryskiwania oferuje również oszczędności w zużyciu pestycydów dochodzące do 10%.

Maszynę wyposażono w systemy transmisji danych do chmury obliczeniowej w tym do serwisu Agrirouter poprzez który do operatora maszyny można wysyłać wytyczne i mapy aplikacyjne oprysku. Umieszczanie danych w chmurze oferuje dostęp do nich z poziomu smartfonu co w większym stopniu pozwala na monitoring pracy maszyny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.