[ATR] Opinie użytkowników hardiopryskiwacze

Hardi Alpha - Pierwszy w Polsce

Data publikacji:
hardi alpha
hardi alpha

Jednym z prekursorów techniki ochrony roślin spod znaku Hardi w naszym kraju jest bez wątpienia spółka Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień w Lubuskiem. Oto bowiem w należącym do niej gospodarstwie już w 2006 r. pierwsze szlaki „przecierał” model Hardi Alpha Plus 4100, do którego w 2017 r. dołączyli dwaj kolejni przedstawiciele duńskiego producenta - Hardi Alpha evo Eco Drive 5100 i Navigator 2100.

Opryskiwacz Hardi Alpha evo Eco Drive 5100, z belką o szerokości roboczej 24 m i zbiornikiem o pojemności 4100 l, to: – Pierwsza jednostka tego typu sprzedana w Polsce, która w gospodarstwie w Osowej Sieni „zrobiła” już około 6 tys. ha. Opryskiwacz wyposażony jest w zbiornik o pojemności 5100 l oraz w belkę Twin o szerokości 24 m, czyli dwa bardzo wydajne wentylatory z regulacją strumienia powietrza w zakresie 40° do przodu i 30° do tyłu. Jest to przez klientów bardzo cenione rozwiązanie, jeśli chodzi o możliwości penetracji cieczy roboczej – przekonuje Bogdan Kozień, dyrektor sprzedaży Hardi Polska.

Znakomita wizytówka

Kluczem do sukcesu jest, co oczywiste, odpowiednia organizacja pracy i przygotowanie logistyczne. Jest to tym bardziej ważne, że grunty rozsiane są w promieniu 15 km wokół siedziby gospodarstwa. W Osowej Sieni korzystają jednak z trzech ujęć wody rozlokowanych na terenie ferm, w związku z czym wożą wodę na pole dwoma beczkami o pojemności 20 tys. l każda, ale na znacznie krótsze dystanse. Wysoka wydajność to jednak także pochodna nowoczesnych rozwiązań technicznych, a tylko dzięki systemowi Twin maszyna może pracować nawet przy wietrze wiejącym z prędkością 9-10 m/s - dzięki temu bardzo często udaje się przekroczyć zalecaną prędkość roboczą - zamiast 12 km/h zdarza się pryskać nawet z prędkością 14,5-14,7 km/h.
Gospodarstwo w Osowej Sieni trudno posądzać o to, aby pracujące tam maszyny mogły spokojnie „poleniuchować”. Oto bowiem pierwszy z opryskiwaczy samojezdnych marki Hardi. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 05/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.