Hale łukowe to konstrukcje samonośne bez dodatkowych podpór. Ich budowa jest szybka, nie wymaga dużych przygotowań inwestycyjnych ani specjalnych pozwoleń. Jest to rozwiązanie sprawdzone już od wielu lat. Hale namiotowe są szeroko stosowane do przechowywania balotów słomy, siana, do utrzymywania zwierząt inwentarskich takich jak bydło mięsne/mleczne, drób w tym kaczki/gęsi/brojlery, do utrzymania dla owiec i kóz, jako stajnie dla koni, a nawet ujeżdżalnie.
Obiekty tego typu dobrze nadają się także do przechowywania nawozów, pasz, płodów rolnych, mogą też służyć jako garaż dla maszyn rolniczych oraz jako punkt serwisowy/remontowy. Poza rolnictwem hale stosowane są w działalności przemysłowej i komunalnej do magazynowania surowców oraz garażowania maszyn.
W ostatnim roku, gdy doświadczaliśmy dużych wahań na rynku skupu zboża, hale łukowe doskonale sprawdziły się jako tymczasowe magazyny dla zboża, będąc tańszą alternatywą dla tradycyjnych silosów zbożowych. W tym przypadku trzeba było tylko dodatkowo przygotować utwardzone podłoże z odpowiednio zabezpieczonym murkiem oporowym.
Konstrukcja hali
Konstrukcja hali, zgodna z normami budowlanymi oraz sztuką budowlaną, wykonywana jest głównie z profili kwadratowych, ocynkowanych ogniowo dla pełnego zabezpieczenia przed korozją. Standardowo dostępne są hale o szerokości 6, 9, 10, 12, 13, 15 i 16 m oraz o dowolnej długości. Segmentowa budowa hal pozwala także na późniejsze rozbudowanie obiektu do dowolnej długości, co jest ważną zaletą. Możliwe jest również wykonywanie przez firmę projektów indywidualnych.
Montaż hali jest możliwy na różnym podłożu np. gruncie bez-fundamentowym, wylewce betonowej, kostce oraz murkach z dowolną wysokością. System samoblokujących się kotew, wbijanych pod kątem nawet do 1,5 m głębokości zapewnia wysoką stabilność konstrukcji.
Skavska Hale wyróżnia najwyższa na rynku ściana boczna, która jest przystosowana pod największe maszyny rolnicze, a także powiększa kubaturę całej konstrukcji. Wszystkie hale mają pełną, deklarowaną w ofercie wewnętrzną szerokość. Minimalna powierzchnia hali to 100 m², termin realizacji wynosi od 10 do 12 tygodni w zależności od wielkości i złożoności obiektu.