Nowości

Gutzwiller/Streumaster - Z niemiecką precyzją

Data publikacji:

Jednym z wystawców, który po raz pierwszy brał udział w tegorocznym Agro Show był niemiecki Streumaster, należący do francuskiej Grupy Gutzwiller. Oferta przedsiębiorstwa skierowana jest dla rolnictwa, a także branży budowlanej w zakresie stabilizacji gruntu.

Grupa Gutzwiller jest stosunkowo młoda, ale posiada takie marki jak Panien i Streumaster, istniejące na rynku odpowiednio już ponad 100 i 50 lat. Z maszyn dedykowanych dla rolnictwa posiada szeroką gamę rozsiewaczy do różnego rodzaju nawozów, zarówno suchych, jak i mokrych. Oferujemy też linię dedykowaną dla profesjonalistów, do rozsiewania materiału sypkiego. Te maszyny są bardziej wydajne i pozwalają pracować na większą skalę. Mamy też serię rozrzutników obornika, która oferuje duży wybór modeli, posiadających wąskie oraz szerokie skrzynie – mówi Olivier Kwarciak, kierownik sprzedaży w Grupie Gutzwiller.

Mokre, suche, rozrzucone

Do gamy rozsiewaczy nawozów należy m.in. seria FW przeznaczona do dokładnego rozrzucania m.in. mokrego wapna, pokruszonych skał czy kompostu. Maszyny posiadają skrzynię w kształcie litery V o pojemności od 6,2 do 12,5 m³ i ładowności od 8 do 17 t (szesc modeli). Napęd elektrohydrauliczny podnosi komfort pracy i zmniejsza koszty związane z konserwacją maszyny. Maszyny są wyposażone w system regulacji ISOBUS, do którego można wybrać szereg dodatkowych opcji takich jak na przykład TC Geo (kontrola pozycji GPS). Wyposażenie w nowoczesny system regulacji ISOBUS pozwala wiec na monitorowanie, regulowanie oraz dokumentowanie efektywności pracy.

Seria rozsiewaczy LW została zaprojektowana do pracy z materiałami suchymi oraz sypkimi, takimi jak wapno czy nawozy mineralne. Wersje jedno- i dwuosiowe podczepiane są do ciągnika za pomocą dyszla z regulowaną wysokością. Producent oferuje osiem modeli ze skrzyniami o pojemności od 6,3 do 16,5 m³ oraz ładowności od 8 do 17 t. – W skrzyni zastosowano przenośnik taśmowy o szerokości 800 mm. Maszyny wyposażone są seryjnie w system ISOBUS pozwalający na precyzyjne sterowanie wszystkich funkcji elektrycznych i hydraulicznych maszyny oraz na wyświetlanie wszystkich potrzebnych parametrów rozsiewania typu powierzchnia rozsiewania, ładunek, masa, prędkość jazdy i taśmy oraz czas pracy. Seria LW wyposażona jest w durze talerze o średnicy 700 mm i/lub belki o długości od 8 do 12 m w zależności od modeli i wybranej opcji. W dodatku istnieje możliwość wyposażyć maszynę w talerze umożliwiające rozrzucanie nawozu w granulacie – tłumaczy Olivier Kwarciak.

Do uniwersalnych zastosowań

– Uniwersalne rozsiewacze Streumaster pozwalają na rozrzucanie dowolnego rodzaju materiału np. kompostu, wapna, osadów ściekowych czy gnojowicy. Istnieje siedem modeli podzielonych na dwie serie - UW i KW, i bardzo duża możliwość różnych konfiguracji, dzięki czemu można wybrać rozwiązanie spełniające konkretne potrzeby. Dlatego rozsiewacze serii UW i KW doskonale sprawdzają się w rękach wymagających profesjonalistów.– przekonuje kierownik sprzedaży w Grupie Gutzwiller. Seria UW charakteryzuje się skrzynią o szerokości 2 m, w całości wykonaną z wytrzymałej stali. Do wyboru jest pięć modeli z możliwością załadunku od 15 do 21 t i pojemnością od 15 do 26 m³. Pozwala to na precyzyjne rozsiewanie materiałów na dużych obszarach. Minimalna wydajność maszyn w zależności od gęstości materiału wynosi około 2 t/ha.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.