[ATR] Aktualności

GTW - Szerszy program gąsienic TankTuff

Data publikacji:

Ciągniki i maszyny wiodących marek jeżdżą na gumowych gąsienicach australijskiego specjalisty - rodzinnego przedsiębiorstwa Global Track Warehouse (GTW). Ostatnio firma GTW rozszerzyła swoją ofertę dla rolnictwa i obecnie oferuje również gąsienice „TankTuff” do wszystkich popularnych marek i modeli ciągników.

Linia gąsienic TankTuff będzie produkowana wyłącznie w nowo otwartym zakładzie firmy w Tennessee, w USA. Podobnie jak inne wyroby GTW, w Europie będą one dystrybuowane z magazynu centralnego w Belgii, który na bieżąco oferuje duży wybór gąsienic we wszystkich rozmiarach i różnych wariantach bieżnika. Obsługę magazynu i logistykę prowadzi firma spedycyjna Dachser, a czas dostawy zamówionego towaru do klienta to 5 do 7 dni.

Czołówka w OEM

Firma GTW z siedzibą w Australii to czołowy producent gąsienic, zatrudniający ponad 500 osób na całym świecie. Aż 80% kadry zarządzającej posiada wysokie kwalifikacje w zakresie projektowania i produkcji gąsienic, a 30% pracowników stanowią dyplomowani inżynierowie i technicy. Przedsiębiorstwo od ponad 20 lat produkuje gąsienice przemysłowe i płyty gąsienic. Oferuje także program gąsienic do minikoparek wszystkich marek. Sprzedaje ponad 10 tys. gąsienic i łącznie 20 tys. t produktów rocznie, a jest najbardziej znane ze swoich gąsienic typu J’Track dla rynku OEM. Firma jest dostawcą OEM do praktycznie wszystkich czołowych producentów dużych traktorów, kombajnów i maszyn do zbioru.

Jakość pod kontrolą

Profesjonalizm pracowników, nowoczesne technologie, wysokiej jakości materiały oraz ścisła kontrola jakości, m.in. na urządzeniach sprawdzających siłę uciągu czy odporność na zużycie, zapewniają dużą trwałość i niezawodność wyrobów GTW. Producent daje 2 lata gwarancji na gąsienice pracujące w maszynach z napędem bezpośrednim i 4 lata w maszynach z napędem ciernym.
Cały proces produkcji gąsienic i płyt gumowych jest pod pełną kontrolą firmy, począwszy od przygotowywania mieszanki gumowej, aż po kompletny montaż gąsienicy i wulkanizację w trakcie jednoetapowego procesu, co pozwala zagwarantować właściwą twardość i najlepszą jakość wyrobu końcowego. Stosowana przez GTW bezszwowa technologia z ciągłym oplotem stalowym, z jednym procesem formowania na gorąco sprawia, że gąsienice GTW mają według producenta o 40% większą wytrzymałość wzdłużną niż gąsienice tradycyjne.
Do produkcji gąsienic TankTuff firma wykorzystuje mieszankę gumową typu Premium i specjalnie zaprojektowane listwy profilowe, co pozwala osiągnąć podwyższoną trakcję, lepsze samooczyszczanie oraz dłuższą żywotność, przy jednoczesnym zredukowaniu zagęszczania gleby i wibracji. W oplocie gąsienic stosowane są też ekstremalnie wytrzymałe stalowe struny o średnicy 6,5 mm, według GTW najmocniejsze na rynku. Jednoetapowa wulkanizacja, podobnie jak odpowiednio wyprofilowany bieżnik, minimalizuje ryzyko oderwania zębów napędowych, a wewnętrzny 4-warstwowy oplot zwiększa wytrzymałość karkasu, zmniejszając możliwość jego przebicia, przetarcia czy odkształcenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.