[ATR] Gospodarka i rolnictwo

Grupa Mlekovita powiększa się o zakład w Kaliszu i Koźminie Wielkopolskim

Data publikacji:

Grupa Mlekovita to już 19 zakładów produkcyjnych. 1 lipca 2018 roku włączono do Grupy zakład w Kaliszu i Koźminie należące dotąd do mleczarni Kalisz (OSM).

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kaliszu swoje istnienie datuje od drugiej połowy XIX wieku, tj. od początków ruchu spółdzielczego w Polsce. Spółdzielnia przetrwała kolejne transformacje gospodarcze i ustrojowe, w 1978 roku oddała do eksploatacji teren o powierzchni 5,5 ha, na których zlokalizowany jest zakład produkcyjny, budynki magazynowe, warsztaty samochodowe, budynek administracyjny, by od 1981 r. funkcjonować jako samodzielny, zarejestrowany podmiot gospodarczy. Koźmińską Spółdzielnię Mleczarską mleczarnia Kalisz (OSM) przejęła w kwietniu 2002 r., zwiększając bazę surowcową i przetwórczą. Od 1 lipca 2018 r. oba zakłady stają się częścią Grupy Mlekovita – największej firmy mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej zyskując tym samym nowe możliwości dalszego rozwoju.

Źródło: forummleczarskie.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.