[ATR] Technika Grimme

Grimme - Fabryka pod Pekinem

Data publikacji:

Firma Grimme oficjalnie otworzyła swój najnowszy zakład produkcyjny w Chinach. Fabryka w Tianjin (130 km od Pekinu) o łącznej powierzchni 3,5 ha mieści w swoich murach linię produkcyjną o powierzchni 12,5 tys. m² oraz budynek biurowy o powierzchni 1400 m². Inwestycja o wartości ponad 13 mln euro jest jedną z największych inwestycji zagranicznych w 150-letniej historii przedsiębiorstwa.

Na rynku chińskim firma Grimme jest obecna od ponad 20 lat. W Chinach ziemniaki uprawiane są na obszarze ponad 5 mln ha, co czyni ten kraj największym plantatorem na świecie. W ciągu ostatnich lat nastąpił bardzo szybki rozwój w tym segmencie rynku - rząd chiński określił bowiem ziemniaki jako jeden z czterech najważniejszych produktów spożywczych i w planach ma dalszą rozbudowę plantacji ziemniaka.
W tak nakreśloną politykę bardzo dobrze wpisuje się nowa fabryka Grimme, którą uroczyście otworzyli Franz, Christine i Christoph Grimme. – Zakład ten jest przystosowany do produkcji zgodnie z najnowszymi standardami technicznymi, co pozwala nam zachować tę samą wysoką jakość, jak w zakładzie głównym w Damme – przekonywał Christoph Grimme, kierownik projektu. Na początek w Tianjin będą produkowane maszyny do sadzenia, pielęgnacji, zbioru i przechowywania ziemniaków, specjalnie przystosowane do potrzeb rynku chińskiego.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.