[ATR] Aktualności Grimme

Grimme/Asa-Lift - Wspólne wzrastanie

Data publikacji:

Od nabycia przed sześcioma laty większościowego pakietu akcji duńskiej firmy Asa-Lift, czołowego producenta techniki do zbioru warzyw, Grupa Grimme znacznie wzmocniła swoją pozycję w tym segmencie maszyn. Od tamtej pory obie firmy znacznie zacieśniły współpracę, zarówno na poziomie rozwiązań technicznych, jak i w zakresie marketingu czy sprzedaży.

Obecnie maszyny Asa-Lift są wyposażane w szereg wysokiej jakości komponentów i podzespołów dostarczanych przez inne spółki Grupy Grimme, takich jak Grimme Internorm, specjalizującej się w technologii tworzyw sztucznych, i Ricon, produkującej taśmy odsiewające i przenośniki. Aby zwiekszyć moce produkcyjne, w kwietniu ub. roku oddano poza tym do użytku nową halę w fabryce Asa-Lift o powierzchni 2200 m², wyposażoną w najnowocześniejsze maszyny, w tym lasery do blach i rur. Oprócz tego w sprzedaż i obsługę produktów Asa-Lift są teraz zaangażowani nie tylko wieloletni, doświadczeni dilerzy tej marki, lecz także partnerzy handlowi Grimme. Od czasu przejęcia przez Grimme wzrosła też o ponad 30% liczba pracowników firmy Asa-Lift, zatrudniającej obecnie 130 osób. – Cieszymy się, że możemy być ważną częścią Grupy Grimme i rozwijać współpracę, konsekwentnie kontynuując kurs obrany w roku 2013 – przekonuje  Erik Havaleska, dyrektor zarządzający Asa-Lift. Przejęcie duńskiej marki pozytywnie oceniają również  właściciele firmy Grimme. – Dzięki Asa-Lift udało nam się zintegrować z Grupą Grimme markę premium w technologii zbioru warzyw. W dalszym ciągu będziemy intensywnie rozwijać ten szczególny segment, aby dzięki innowacyjnym rozwiązaniom jak najlepiej sprostać rosnącym wymaganiom klientów – podkreśla Franz Grimme.

Wizerunek ujednolicony

Kolejnym ważnym, wykonanym ostatnio krokiem było przystosowanie wizerunku zewnętrznego, aby w jeszcze większym stopniu podkreślić przynależność firmy Asa-Lift do Grupy Grimme. Ponieważ założona w roku 1936 duńska firma, z siedzibą w leżącej 80 km od Kopenhagi miejscowości Sorö, cieszy się wśród producentów warzyw wciąż bardzo dobrą opinią, postanowiono zachować markę, a logo i inne elementy wizerunku dostosować do wizualnej identyfikacji Grimme. W ramach tych działań zdecydowano się na zmianę barwy maszyn Asa-Lift z niebieskiej na charakterystyczną, przyciągającą wzrok czerwoną, wspólną dla produktów Grimme, a pierwsze maszyny w nowej kolorystyce i z zaadaptowanym logo zaprezentowano już w grudniu ub. roku podczas targów „Grimme Technica” w siedzibie firmy w Damme w Niemczech.
Do Grupy Grimme należą trzy silne marki - oprócz Grimme (seryjna produkcja maszyn do ziemniaków, buraków i warzyw na wszystkie rynki) oraz Asa-Lift (produkcja maszyn do zbioru warzyw skoncentrowana głównie na specyficznych rozwiązaniach pod indywidualne potrzeby odbiorców), w skład Grupy wchodzi także firma Spudnik, produkująca maszyny do ziemniaków i buraków spełniające wymagania odbiorców na rynku północnoamerykańskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.